Хедхантерам заплатять майже 2 мільйони за пошук кандидатів на гендиректора «ОГТС»
26.10.2022   //   40 Переглядів

АТ «Магістральні газопроводи України» 14 жовтня за результатами тендеру замовило фірмі «Телент Едвайзорс» послуги з відбору кандидатів на посаду гендиректора ТОВ «Оператор ГТС України» за 1,7 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Нагадаємо, у вересні наглядова рада «Магістральних газопроводів України» звільнила Сергія Макогона з посади гендиректора «ОГТС». Виконувачем обов’язків тимчасово став Павел Станчак. Цей поляк вже кілька років працює в Україні, у 2018 році він був віце-президентом “Укртрансгазу”. Того ж року керівником цієї держкомпанії був Андрій Хоменко, якого цього літа ЗМІ назвали основним кандидатом на заміщення Макогона.

Це було скандальне звільнення, ініційоване міністром енергетики Германом Галущенком та здійснене всупереч думці Євросоюзу та Світового Банку щодо норм корпоративного управління. Також заяву про втручання влади в управління компанією «Оператор газотранспортної системи України» робили посли G7 в Україні. Секретаріат Енергетичного співтовариства наголошував у зверненні (скачати лист у пдф) до українського уряду у необхідності збереження корпоративного управління в ОГТСУ. І це мало б передбачати створення незалежної наглядової ради оператора, а вже потім обрання нового керівника.

Натомість Міненерго спочатку спробувало призначити керівником замміністра енергетики Миколу Колісника. Однак його призначення було заблоковано НАЗК через наявний конфлікт інтересів у заступника Галущенка – він у міністерстві безпосередньо опікувався роботою ОГТСУ, а за законом він міг би перейти до нього тільки через рік після звільнення з міністерства. Після того наглядова рада «МГУ» обрала іншого кандидата на керівника «ОГТСУ». За даними ЗМІ, ним став Андрій Хоменко який раніше очолював дивізіон «технічне забезпечення» НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз».

Відтак нинішні пошуки кандидата на керівника ОГТСУ проводяться всупереч принципам корпоративного управління, оскільки наглядова рада оператора так і не створена.

«Телент Едвайзорс» повинна до кінця грудня розробити профіль і характеристику посади. Потім вона має визначити стратегію конкурсу і метод пошуку кандидатів, розробити повідомлення про конкурс, відібрати кандидатів і перевірити їх на відповідність, провести співбесіди відібраних кандидатів з наглядовою радою та допомогти тій у визначенні фіналістів конкурсу.

Очікувана вартість закупівлі складала 1,9 млн грн. Єдиний конкурент «Рекрутмент Партнерство» пропонував майже в півтора раза нижчу ціну 1,2 млн грн. Однак його відхилили, бо він не мав офісів у Північній та Південній Америках та не підтвердив наявність офісів у Європі та Азії. Також вимагалась наявність фахівця або фахівців з десятирічним досвідом відбору кандидатів на такі посади як член наглядової ради, правління чи директор. Компанія вказала кількох працівників, але закриті ними вакансії були інші. Через це саме забракували аналогічний договір із «Лубнигазом». Ще компанія не подала аналогічний договір із державним підприємством, як того вимагав замовник. Крім того, його не влаштували відгуки до договорів із «Лубнигазом», «Київметробудом» і «Duglas Alliance Ltd».

Договір уклали із «Телент Едвайзорс», чия ціна була на 10% нижчою від очікуваної.

Київська компанія «Телент Едвайзорс» Анни Кузенкової та Олексія Комліченка входить у міжнародну групу «Odgers Berndtson». Раніше співзасновницею також була Надія Горб.

Свого часу Комліченко разом із Романом Бондарем і Русланом Громов’юком володів ТОВ «КЛВР», яке нині під назвою «Оджерс Берндтсон Україна» належить тому ж Громов’юку.

Комліченко очолював комісію при Комітеті з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств з проведення конкурсного відбору на посаду керівника ДП «Укрпошта». Перед створенням «Talent Advisors» він керував департаментом персоналу інвесткомпанії «Concorde Capital», а ще раніше працював у «XXI Century Investments».