У Лисянці схаменулись – скандальна закупівля завершилась відміною торгів
17.10.2022   //  

КП «Благоустрій» у селищі Лисянка на Черкащині хотіло купити солі для посипання доріг на 140 тисяч гривень. Прийшло три учасники, реальна конкуренція на аукціоні – переможець впав аж на 18%, запропонувавши технічну сіль по 11,5 грн за кіло.

Здавалося б перемога. Але уповноважена особа замовника на рівному місці влаштувала зраду.

Переможця з найдешевшою пропозицією відхилили саме за те, що він зробив дешевшу пропозицію!

У протоколі відхилення так і написали: відхилити учасника за «недостовірну інформацію», тому що він у тендерній пропозиції подав ціну 139 899 грн, а на аукціоні впав до 115 000. І саме вказання у стартовій пропозиції ціни, яка була вищою від результату аукціону і було недостовірною інформацією на думку замовника. А тому – відхилили.

Так само відхилили і другого учасника, який теж на аукціоні зробив крок на пониження від своєю стартової пропозиції. Це породило сумніви у доброчесності замовника. Бо третім йшов учасник, який не зробив ні кроку на аукціоні на пониження своєї стартової ціни 138 099 грн.

Тобто замовник не мав би його відхиляти за недостовірну інформацію і зрештою купив би сіль по 13,81 грн за кіло. І у порівнянні з ціною найдешевшого учасника витратив би на 23 тисячі гривень більше. Та оскаржити своє відхилення в АМКУ учасники не могли, оскільки це була «спрощена закупівля» – під час війни вона не передбачає жодного арбітражу у антимонопольників.

На щастя ця дельта не стала маржою. Після скандальних відхилень замовник схаменувся і відмінив торги через «виявлення помилок, допущених при розгляді пропозицій».

Юрій Ніколов, «Наші гроші»