Дитячий кардіоцентр заточив тендер на придбання апарату МРТ для дорослих за 110 мільйонів під одного учасника – у нього і купив
05.10.2022   //   1 Переглядів

«Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» провів тендер на придбання магнітно-резонансного томографу за 110 млн грн з дискримінаційними вимогами. Вони були заточені під те, аби в тендері міг взяти участь лише той учасник, який пропонував єдиний апарат визначеної марки та конфігурації. Один з конкурентів офіційно скаржився на це перед торгами, але його вимоги замовник проігнорував та купив по визначений ціні саме той апарат, під який були заточені торги. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Центр кардіології 6 вересня уклав угоду з ТОВ «Кінд Інтерслух Київ» на поставку магнітно-резонансного томографа Magnetom Lumina потужністю 3 Тесла виробництва компанії «Siemens Healthcare GmbH» (Німеччина) із безколбовим інжектором. Замовник має виплатити повний аванс протягом місяця після отримання рахунку-фактури. У «Прозорро» не вдалося знайти інших закупівель цієї моделі, як і взагалі МРТ подібного рівня та вартості, тому ціну порівняти нема з чим.

На дискримінацію скаржилось ТОВ «Астріум». Воно вимагало від замовника змінити медико-технічні вимоги, сукупності яких відповідала єдина система Magnetom Lumina.

Наприклад, кардіоцентр вимагав двомоніторну архітектуру основної робочої консолі з рідкокристалічними моніторами діагоналлю не менше 23″. Фірма заявила, що ця вимога суто дискримінаційна і притаманна єдиному виробнику «Siemens Healthineers». Тому вона пропонувала замінити формулювання на одно- або двомоніторну архітектуру основної робочої консолі з медичними рідкокристалічними моніторами діагоналлю не менше 23″.

Також фірма скаржилась на вимогу безколбового інжектора, які в світі виробляє лише «Ulrich Medical». На її думку, це унеможливлює чесну конкуренцію з вибору інжектора, який не є предметом закупівлі. Вона вимагала дозволити двоколбовий або безколбовий.

Ще «Астріум» стверджував, що дитячому кардіоцентру не потрібні софт для дослідження печінки, спеціалізована котушка для дослідження периферичних судин, яка розрахована на дорослих пацієнтів, і пакет клінічних протоколів для дослідження молочних залоз за відсутності в комплектації спеціалізованої котушки саме для цього. Деякі вимоги фірма просила знизити, наприклад, максимальну кількість радіочастотних каналів із 150 до 116.

Замовник не задовольнив ці вимоги. Він відповів, що за ч. 4 ст. 14 закону «Про публічні закупівлі» в спрощеній закупівлі замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються. І зробив висновок, що має право, а не обов’язок це робити. І додав, що він «звертає увагу не лише на ціну, але й на якість товару, його технічні характеристики, а закупівля менш якісного товару дає результат низької ефективності закупівлі, а в більш тривалому періоді часу може й зумовити надмірне витрачання коштів».

Відтак на торги прийшов єдиний учасник «Кінд Інтерслух Київ», який і отримав контракт без конкуренції. Він не знижував ціну відносно очікуваної вартості, тож економія нульова.

Засновниками «Кінд Інтерслух Київ» є Іване Кеванішвілі з Грузії та німецька компанія «Kind Hoergeraete GmbH U. Co KG», кінцевими бенефіціарами – той же Кеванішвілі та німці Олександр Кінд і Мартін Альфред Кінд, а директором – Костянтин Герлянд.

Анна Сорока, “Наші гроші”