Шило Татарова в СБУ
02.09.2022   //  

Артем Шило – це син покійної Ольги Шило, завкафедрою кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків). Вона входила до редколегії журналу «Вісник кримінального судочинства» разом з заступником голови Офісу Президента Олегом Татаровим.

Ще один кадр Олега Татарова реінкарнувався в СБУ – «економічну контррозвідку» очолив Артем Шило, позаштатний радник Офісу президенту.

За даними «Наших грошей», Артем Шило був призначений заступником Департаменту захисту національної державності СБУ у серпні 2022 року. На цій посаді він курує діяльність підрозділу, який у новому штатному розкладі спецслужби відповідає сумнозвісному Головному управлінню контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки – так званій «економічній контррозвідці».

За часів Порошенка керівником «економічної контррозвідки» був Сергій Семочко. Який тоді вступив у всі можливі корупційні скандали і з хабарями його відомства, і розкішним способом життя, і зв’язками з Росією.

«Економічну контррозвідку» СБУ не треба плутати з справжньою контрозвідкою, яка займається полюванням на ворогів України. Наприклад, за часів Порошенка стало відомо, що службовці «економічної контррозвідки» обкладали даниною імпортерів медичних препаратів. Серед цих обкладачів фігурував Микола Беззубенко. А після обрання президентом Володимира Зеленського він став радником голови Офісу президента Андрія Єрмака та захистив дисертацію про ухиляння від сплати податків під науковим керівництвом Татарова.

Також відомим економічним контррозвідником був Андрій Кміта, що правив за часів Януковича. Оточення його дружини з тих часів при всіх президентах лишається найбільшим постачальником харчів для тюрем по завищеним цінам.

На початку правління Зеленського Артем Шило працював в СБУ заступником Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. У анонімних замовних публікаціях його звинувачували у крадіжках грошей з банківських рахунків, нібито здійснених за допомогою хакерів, чию діяльність і контролював департамент Шила.

Жодних доказів корупції не було, але його родина не бідувала. Журналісти «Схем» виявили, що родина Шила має маєток під Києвом, оформлений на батька сбушника. Йдеться про котедж у «Золоче» (село Вишеньки) в Бориспольському районі.

Під час скандального переділу сфер впливу між угрупуваннями Єрмака та Баканова у 2021 році з СБУ були звільнені безпосередній начальник Шила Олексій Корнійчук з Департаменту інформбезпеки та Василь Малюк – тодішній перший заступник голови СБУ—начальник головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (главк «К»).

Тоді Шило подався на вільні хліба. З офіційних реєстрів відомо, що Артем Вікторович Шило у лютому 2022 року відкрив і у липні закрив у Харкові ФОП, чиїм видом діяльності були сфера права та інформатизація. А у квітні 2022 року заснував у Києві юридичне ТОВ «Пріккер», директором є батько Віктор Шило.

УПД. Після публікації цього матеріалу у фейсбуку з’явилось повідомлення, що Шило зареєстрував «Пріккер» по бульвару Шевченка, 58 в офісі адвоката Сергія Тарасюка. Цей адвокат захищав інтереси російського ІТ-бізнесмена Рустама Гільфанова («Lucky Labs») в справі проти СБУ. Відомо, що СБУ проводило обшуки в «Лакі лабсі» та звинувачувала компанію у посібництві терористам ЛНР і ДНР у 2016 році. Тоді Шило працював у відповідному департаменті СБУ по інформбезпеці.

Директором безпеки «Укрзалізниці» торік став Едуард Кріцин. Це вихідець з СБУ, який у 2016 році до Корнійчука очолював той самий Департамент інформбезпеки, у якому і працював Артем Шило.

В 2022 році про Шила заговорили в «Укрзалізниці». Джерело «Наших грошей» назвало його пов’язаним з Євгеном Лященком. Це колишній  керівник «Медіа групи Україна» Ріната Ахметова, який у 2021 році був призначений членом правління «Укрзалізниці» як член команди ще одного колишнього менеджера Ахметова Олександра Камишина, що став головою «УЗ». Нині Лященка називають близьким до керівництва Офіса президенту.

Водночас виявилось, що Артем Шило останнім часом був радником всього Офісу президенту (див. списки радників).

Та вже з цієї позиції він і повернувся в СБУ, відразу після того як його очолив Василь Малюк.

Президент Зеленський призначив Малюка керівником СБУ після вигнання Івана Баканова у липні 2022 року.

Василь Малюк (праворуч) йде на вечірку до Татарова

У період між звільненням та призначенням до СБУ Малюк був заступником міністра МВС, де замість звільненого Олександра Гогілашвілі контролював наркотрафік. У цей же період Малюк засвітився на святкуванні дня народження Татарова разом з заступником керівника Офісу Генпрокурора Олексієм Симоненком. Що і дало оглядачам привід говорити про те, що Малюк знаходиться в орбіті впливу Татарова, який в Офісі президента курує правоохоронні органи.

Олег Татаров між помічником президента Сергієм Шефіром та міністром МВС Денисом Монастирським.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»