У Татарстані через «психологічну кризу» рекордні темпи росту продажів алкоголю
18.08.2022   //   1 Переглядів

У Республіці Татарстан, яка входить до складу РФ, у першому півріччі на 6% зросли продажі алкоголю, що стало рекордним показником із  2013 року. Експерти це пов’язують з «психологічною кризою» на фоні наслідків для росіян війни РФ проти України.

Як пише «Комерсант», протягом січня-червня у Татарстані продали алкоголю на 2,75 млн дол. Підвищенню попиту передувала низка заходів чиновників. Зокрема, аби боротися з продажем самогону в селах, горілку державного виробництва відпускали за нижчими цінами. Також через санкційний тиск для збільшення акцизних податків підвищили термін продажу алкоголю до 23.00 год.

Проте нині експерти це пов’язують ще й з війною.

«В принципі, ніякого зростання алкоголю у 2022 році не було б, якби на плечах пандемійної кризи не в’їхала нова – через бойові дії в Україні», – зазначив директор Центру дослідження федеральних та регіональних ринків алкоголю «ЦИФРРА» Вадим Дробіз.

Він додав, що ця криза «передусім психологічна», яка призвела до зростання продажів антидепресантів, а «алкоголь – наймасовіший антидепресант».