«Слуги народу» пересіли на елітні Audi та Jaguar, записані на родичів
16.08.2022   //  

Заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Андрій Мотовиловець після повномасштабного наступу росії на Україну почав користуватися новою Audi Q7. Його колега по фракції Ольга Василевська-Смаглюк пересіла на Jaguar. А виключений зі «Слуги народу» Артем Дмитрук – на нову Audi А8.

Про це ідеться у репортажі Марії Землянської для Bihus.Info.

Журналісти Bihus.Info зустріли Мотовиловця, коли він паркувався в урядовому кварталі. Він заявив, що це машина його брата і той надав її нардепу у користування до вересня.

Йдеться про нову модель Audi. Авто, яким користується нардеп, оформлена у травні 2022-го року. Ціни на подібні машини зараз стартують від 80 тисяч доларів.

Також журналісти зафіксували, що на новій Audi А8 до урядового кварталу приїхав ще один нардеп Артем Дмитрук. Колишній представник фракції «Слуга народу», а нині член депутатської групи «Відновлення України».

На машині – традиційні номерні знаки, які використовує Дмитрук. Тож, ймовірно, ця Audi оформлена на нього особисто.

Також користуватися новим авто почала нардепка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк. Це Jaguar, модель 2018-го року. Ціна на вторинному ринку від 50 тисяч доларів.

Авто записане на брата народної депутатки і придбане ним ще у 2021-му році. Проте після початку повномасштабної війни ним користується саме Василевська-Смаглюк.

У коментарі  Василевська-Смаглюк пояснила, що пересіла на Jaguar, щоб зекономити, адже це авто – електрокар.

Нагадаємо, наразі через військовий стан посадовці, в тому числі і депутати, мають право не подавати декларації. А доступ до реєстру вже поданих декларацій через заходи безпеки закритий.

У свою чергу, за даними «Дзеркала тижня», у правоохоронців вже нагромаджено багато якісної й доказової інформації щодо зарплатних конвертів для народних депутатів.

«Детективи НАБУ вже розібралися в структурі взаємодії всередині парламенту. І навіть переконалися в тому, що «конвертоване держприймання» працює так ретельно, що окремі слуги народу під кінець місяця йдуть у мінус. Їх активно штрафують, і базова ставка 20 тис. дол. депутатської програми лояльності «20/30/50» тане, як шагренева шкіра. Якщо раптом отримувач не виявляє потрібних якостей — не з’являється в залі, не бере участі в засіданнях комітету чи взагалі не голосує — борг переходить на наступний місяць», – вказує видання.