Смоленського опозиціонера засудили на 6,5 років колонії за репост відео «Вконтакті»
15.08.2022   //   4 Переглядів

Смоленського опозиціонера Сергія Командирова засудили на 6,5 років колонії. Про це пише «Keytown». Підставою став репост відео «Вконтакті», в якому інсценувався «суд» над людьми із чорними мішками на головах і табличками з іменами перших осіб Росії.

П’ять, заведених на Командирова кримінальних справ, розглянули за три дні. Подібного у сучасній Росії ще не було. Експрес-суд над Сергієм розпочався 25 липня, на першому ж засіданні Смоленського військового гарнізонного суду судді дали зрозуміти, що хочуть розглянути справи за п’ять днів. Це рекорд Росії! На клопотання сторони захисту, що їй потрібен час ознайомиться із п’ятьма томами кримінальних справ по 250 сторінок (на таку кількість томів адвокату зазвичай дають від кількох днів до двох тижнів), судді відповіли: «Ми у відрядженні, тому ознайомлюйтесь у проміжках між засіданнями. Хоч до 22:00».

У результаті всі клопотання було скасовано, а справу розглянули за три дні. Прокурор просив для Командирова сім років колонії. Порадившись, судді дали 6,5 років. Через «терористичну» статтю йому не зарахують один день у СІЗО за два, як буває зазвичай. Після вироку Командиров вигукнув судді: «Ви станете відомим, я сьогодні вскриюсь!».

Як пише «Настоящее время», Командиров у 2017-2018 роках працював волонтером штабу Олексія Навального у Смоленську. Також він є творцем телеграм-каналу «Вимагаємо відповідей. Росія». Його заарештували ще торік – на початку жовтня 2021 року.

Загалом у справі Командирова було шість епізодів, зокрема репост відеоролика веб-серіалу «Суддя Гремм». У ньому якийсь «суддя» судить «Володимира Путіна», «Дмитра Пєскова» та «Ігоря Сєчина». За версією слідства, у травні 2021 року обвинувачений, будучи власником та керівником загальнодоступної спільноти в одній із соцмереж, поширив відеозапис, що містить «ознаки виправдання тероризму, формування ідеології тероризму, переконаність у допустимості здійснення терористичної діяльності».

У березні 2021 року в Самарі на 510 тис руб. (для переведення у гривні діліть приблизно на два) оштрафували автора серіалу Каріма Ямадаєва. Його визнали винним у закликах до тероризму та образі представника влади. Ямадаєв раніше в інтерв’ю «Idel.Реалії» сказав, що відео було знято у правовому полі, там не було жодних вбивств. Ямадаєв розповідає:

«У ньому був легітимний судовий процес, тобто це був фантастичний художній фільм про легітимний судовий процес у двадцять другому році, коли діє легітимна влада. У моєму фільмі їм не сподобалося, що там була страта на підставі вироку суду».