Економіст з Татарстану: люди перестали вірити в Росію, інвестують за кордоном
15.08.2022   //   2 Переглядів

Інвестори перестали вкладатися у нерухомість в Росії, натомість скуповують квадратні метри за кордоном.

Про це в коментарі сайту «KazanFirst» сказав казанський економіст керівник центру розробки бізнес-планів «Позитив Консалтинг» Ірек Галямов.

З його слів, у російській економіці все ще спостерігається інерційний рух, проте у другій половині року наслідки санкцій та розриву економічних зав’язків дадуть про себе знати. Водночас вже зараз спостерігається зниження економічної активності та купівельної можливості.

«Інвестори перестали вкладатися у російську нерухомість і вважають за краще розглядати нерухомість Туреччини та інших країн. Люди перестали вірити у Росію й особливо не вкладаються», – сказав експерт.  

Думку економіста підтверджують дані статистики. За даними податкової служби Татарстану, попри високі надходження від оподаткування нафтових компаній, чимало підприємств мають заборгованість зі сплати податків та зниження доходів.

Наприклад, 560 організацій з 1351, що знаходяться під шефством татарстанського міністерства фінансів, знизили платежі з податку на прибуток на 9,8 млрд рублів. За попередніми даними податкових органів, вони можуть ще більше знизити платежі в ІІІ кварталі.

Також суттєво зріс борг організацій, що належать до сфер міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ, міністерства промисловості та торгівлі, міністерства транспорту та дорожнього господарства.

«Раніше трималися на цифрі 8,5 мільярда, а зараз відлетіли за десятку», – висловив стурбованість президент Татарстану Рустам Мініханов.