За літо мобільний зв’язок в Челябінську подорожчав на 10-15%, тарифи продовжують рости
14.08.2022   //  

В Росії чергова хвиля зростання цін на тарифи, пакети та передплати найбільших операторів мобільного зв’язку. У червні-липні підняли ціни Tele2, «Мегафон» і «Білайн», у серпні запланував збільшити плату МТС.

Що саме спричинило підвищення тарифів на послуги зв’язку, пише видання Челябинск Онлайн.

Челябінці скаржаться, що стільникові оператори активно закривають старі та запроваджують нові тарифні лінійки, а також тасують пакет послуг. За словами експертів, головне завдання компаній – завуалювати неминуче зростання цін, щоб утримати середній виторг зі споживача.

Судячи з повідомлень челябінців, компанії переглянули архівні та чинні тарифи, а плату за свої послуги підняли на 15–100 рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на два). А це від 7 до 25% в залежності від конкретного тарифного плану.

Підприємства стільникового зв’язку не заперечують перегляд окремих тарифів, але уникають громадських обговорень зростання цін. Оператори визнають, що причиною непопулярного рішення є необхідність підтримувати якість зв’язку на високому рівні. Усім, кому збільшують тариф розсилають посилання текст-»пояснення».

— Це зумовлено збільшенням витрат на надання зв’язку: вартістю обладнання та експлуатації мережі, витратами на послуги третіх осіб, електроенергією та іншими ресурсами, які впливають на собівартість зв’язку, — йдеться у повідомленні від «Мегафону».

В МТС зростання тарифів назвали наслідком помітного підвищення витрат на обслуговування стільникових мереж в останні місяці.

Ще одне нововведення, запроваджене операторами, — платне підключення до мережі. Цю послугу оцінили у 50 рублів. Але зіткнуться з цим лише нові абоненти.

Експерти ринку пояснюють, що війна Росії в Україні дуже ускладнила роботу компаній стільникового зв’язку — через санкції та валютні обмеження у них виникли проблеми з оновленням імпортного обладнання. Весною Федеральна антимонопольна служба дозволила операторам зв’язку без повідомлень та перевірок підвищувати тарифи на обсяг накопиченої з початку року інфляції (11,8% — на кінець травня 2022 року). Але вищим, ніж індекс споживчих цін, тарифи зростати не повинні.

 – Перед операторами зв’язку стоїть завдання максимально продовжити термін існуючого інфраструктурного обладнання, оскільки західні постачальники не продаватимуть нове, а в Росії воно не виробляється. Обладнання на заміну того, що вийшло з ладу, в будь-якому випадку буде дорожчим, ніж раніше, і операторам знадобляться кошти. У разі, коли кредити дорожчають та їх збільшення недоцільно, єдиним надійним джерелом доходу є абоненти. Тому оператори повільно підніматимуть тарифи, — пояснив аналітик фінансової групи «Фінам» Леонід Деліцин.

Також експерти зазначають, що в перспективі не виключено, що тарифи на послуги зв’язку будуть регулюватися державою, як і на електрику та комунальні послуги.

Раніше ми писали, що в Єкатеринбурзі на 20% подорожчав інтернет.