Ліфтовик Рязані розповів про намагання завозити дорогі імпортні запчастини «нелегальним шляхом»
14.08.2022   //   1 Переглядів

Керівник рязанської обслуговуючої ліфтової організації Володимир Чернічкін розповів держтелеканалу ДТРК «Ока» про те, як наразі намагаються завозити запчастини для імпортного ліфтового обладнання, написало видання «Vidsboku.com».

ДТРК «Ока» зазначила, що ціни на імпортні деталі для ліфтів зросли практично в 3 рази. Але це у кращому випадку. Зараз найчастіше з’ясовується, що деякі закордонні компанії з випуску ліфтів або припинили своє існування, або більше не мають права надсилати запасні частини до Росії.

«Закордонний завод-виробник випускає запчастини, але не дав дозвіл на ввезення до нашої країни. Але нелегальним шляхом їх привозять сюди. Але вони сертифіковані, мають гарну якість і таке інше. Так, це офіційно сьогодні. Раніше це каралося, зараз це узаконено», – сказав Чернічкін, маючи на увазі механізм паралельного імпорту

Чернічкін зазначив, що тільки-но закордонні компанії пішли з російського ринку, «відразу почалися проблеми»: запчастини або дуже важко придбати, або доводиться купувати за високою ціною.

Зараз у рязанських багатоповерхівках працює понад 4 тисячі ліфтів. Здебільшого вони вітчизняного виробництва. Але в багатьох будинках зустрічаються американські та європейські ліфти. Їх можна замінити російськими, але тільки в ході капітального ремонту через 25 років, коли термін експлуатації у ліфта закінчиться.