Чао, шенген! Для калінінградців закінчився звичний бюджетний туризм у Європу
14.08.2022   //  

У Калінінградській області отримати шенгенську мультивізу зараз можна тільки в консульстві Німеччини, проте вільних вікон для запису немає.

Про це в ефірі «Business FM Калінінград» розповіла директор туристичної компанії «Парк-тур» Наталія Зініна, пише «РБК Калінінград».

«Документи взагалі не можна подати. Немає електронного запису до візового центру, який необхідний для подання документів на візу. Останній запис можна було зробити тиждень тому на кінець грудня. Потім відчинялися вікна, хтось виписувався. Ці вікна відкриваються спонтанно, керуючись деякими алгоритмами, які запроваджує візовий центр. Ми дуже хочемо, щоб вікон було більше, щоб більше людей отримали візу. Ми готові підтримувати і візовий центр, використовуючи їхній віп-зал, і додаткові послуги, які вони можуть пропонувати. Це оплачується додатково, але без запису ти не можеш скористатися цими додатковими послугами», — пояснює Зініна.

Вона зазначила, що через це у туристів, які планують відпочивати невеликими групами, виникають складнощі, вони подають документи в різних візових центрах у різний час.

«Бюджетний туризм, коли ми могли виїхати швидко, ненадовго і недорого, йде у минуле», – розповіла директор туркомпанії.

Як писав «РБК Калінінград», влада Росії не виключає сценарію, згідно з яким громадянам РФ перестануть видавати шенгенські візи. Сьогодні спостерігається фактично повне призупинення оформлення віз російським громадянам у консульських установах Латвії, Литви, Польщі, Чехії та Естонії, які знаходяться в Росії.