Без реклами в Інстаграм та голландських квітів: квітникарки Казані скаржаться на нестабільність
14.08.2022   //  

Перебої з постачанням квітів та зелені, неможливість рекламуватися через Інстаграм, здорожчання продукції відзначають працівники квіткової індустрії у Казані, що у РФ.

Як пише сайт «KazanFirst», через санкції підприємці мають проблеми з логістикою, фури з квітами затримуються, відтак товар прибуває не кращої якості. А через ріст курсу долара ціни зросли на 120-150%.

«На квітковому ринку з’явилася нестабільність. Раніше можна було не робити замовлення на поставку, а просто приїжджати і забирати те, що є у наявності. Зараз буває, що постачальники зовсім не мають свіжих квітів, крім замовлених. Тобто якщо ми не замовили заздалегідь, то доводиться бути без квітів», – сказала Анелія, засновниця студії флористики.

Особливо є проблеми з постачанням квітів у вазонах та зеленню, необхідною для прикрашання букетів. Квітникарі вдаються до обхідних методів, або змушені купувати те, що є на російському ринку.

«Квіти вже приходять стабільно, але є перебої із зеленню. Це велика проблема всіх квіткових магазинів у Татарстані. Ніхто не знає, де її дістати. Весільні букети робляться на евкаліпті, пишні букети треба робити на пісташі, але зараз дістати її у необхідних обсягах нереально», – прокоментувала Ліля, керівниця студії «Твій букет».

Також представники галузі розповіли, що 80% клієнтів приходили завдяки таргетованій рекламі в Інстаграмі. Після закриття соцмережі для росіян, таргетоване просування стало неможливим.