Казанські ветлікарі скаржаться на дефіцит вакцин та анестетиків
11.08.2022   //   1 Переглядів

У Республіці Татарстан, що досі входить до складу РФ, через логістичні санкційні проблеми, відзначають дефіцит вакцин та анестезій для тварин. Водночас частина ветеринарів відмовляється від хірургічних послуг, бо через дороговизну препаратів маржинальність надаваних послуг значно впала.

Як пише сайт «Бизнес Онлайн», казанські ветеринарні клініки та зоозахисники поскаржились на перебої з постачанням імпортних наркозу та вакцин. Не рятують і вітчизняні виробники, адже складники препаратів також імпортні. Тож деякі ветеринари призупинили проведення операцій.

«У нас залишилася пара флаконів «Золетила», тримаємо на випадок екстреної допомоги тваринам, але, наприклад, планові кесареві розтини собакам та кішкам ми вже не проводимо, відправляємо до клініки, де ще є наркоз. У нас його просто немає, у постачальників теж», – поділився лікар однієї з клінік на умовах анонімності.

Місцеві чиновники причини перебоїв пояснюють тим, що препарати постачали в основному з Європи та США. Запевняють, що ветклініки можуть використовувати російські аналоги, які нібито за якістю негірші.

Водночас для вивезення тварин за кордон чи участі у виставках вимагаються довідки про вакцинацію саме імпортними препаратами.

«Частина лікарів перестали хірургією займатися: прибутковість таких операцій не така висока, і, якщо основний компонент у 10 разів зріс у ціні, треба хоча б утричі піднімати ціни на операції, а вони й без того високі», – розповів ветеринар Михайло Шеляков.