У Татарстані через санкції зупинились проекти модернізації електростанцій та ТЕЦ
10.08.2022   //   1 Переглядів

Багатомільярдні проекти з підвищення енергоефективності на крупних енергетичних підприємствах Татарстану, що входить до складу РФ, заблоковані через санкції. Західні компанії, які є основними постачальниками обладнання, відмовилися співпрацювати з росіянами.

Як пише сайт «Бизнес Онлайн», зокрема через відмову американської General Electric відвантажити свою найпотужнішу газову турбіну зупинено проект модернізації однієї з найбільших електростанцій у місті Заїнськ, яка входить до енергокомпанії «Татенерго».

«Проект із встановленням найсучаснішої парогазової установки у світі похований, все стало. Ніхто й близько не міг уявити, що таке може статися. Ніхто такого ризику не закладав», – заявив Айрат Сабірзанов, перший заступник гендиректора «Татенерго»

Під будівництво парогазової установки потужністю 850 МВт генеруюча компанія брала найбільший у своїй історії інвестиційний кредит. Загальна сума терміном у 16 ​​років – 36 млрд рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на два). До того ж «Татенерго» вже використала частину кредиту для розрахунків з турецькою Enka, яка будувала саму будівлю електростанції.

«Татенерго» поставило за мету побудувати хорошу ефективну турбіну з максимальним ККД. Хто ж знав, що світова громадськість так некультурно поведеться?! Вони взяли гроші та не поставили обладнання. Це справжній грабіж», — цитує видання експерта у галузі енергетики Шаміля Файзрахманова.

Оскільки в Росії турбін такої потужності не виробляють, а китайські компанії ліцензуються американськими, тому не співпрацюватимуть з росіянами, виходом із ситуації експерти бачать встановлення старої турбіни схожого типу, але з Ірану.

Також у Татарстані на рік відтермінували реалізацію проекту будівництва потужної газової турбіни на ТЕЦ у Нижньокамську. Підрядник не може в строки виконати роботу, бо для зборки турбіни потрібно багато обладнання імпортного виробництва.

Побоюються в Татарстані й що буде з обслуговуванням уже встановленого обладнання західних компаній, які нині відмовилися працювати в РФ. Зокрема на трьох казанських ТЕЦ стоять турбіни General Electric. Експерт з енергетики висловив сподівання, що обладнання не вийде з ладу найближчим часом, бо воно нове, але у критичному випадку деталі доведеться шукати на чорному ринку.