У Росії через вторгнення в Україну виник дефіцит ліцензій на софт Microsoft Office
10.08.2022   //   2 Переглядів

У Росії через напад на Україну виник дефіцит ліцензій на софт Microsoft Office. Наразі там неможливо придбати хмарний Microsoft 365, а «коробкові» ліцензії якщо й залишились у продажу в деяких мережах, то за дуже високою ціною. Про це повідомляють «Ізвєстія».

У офіційних партнерів компанії не можна придбати ні ліцензію на Microsoft 365 (програма підписки, за якою надається доступ до всіх додатків, а також хмарне сховище OneDrive), ні «коробкові» ліцензії на кшталт Microsoft Office 2019. Кореспондент звернувся у кілька магазинів, які раніше продавали софт, і запитав, чи можна купити ліцензію на продукт.

У компанії «AllSoft», яка є офіційним партнером «Microsoft», повідомили виданню:

«На жаль, зараз Microsoft призупинив постачання ліцензій до Росії. Коли плануються нові невідомо».

Так само відповіли у «Softline» та «Технопарку». Не вдалося відшукати програмний пакет і в інших великих рітейлерів – наприклад, у «М.Відео-Ельдорадо».

Представниця «М.Відео-Ельдорадо» Валерія Андрєєва заявила:

«У перспективі ми плануємо розширити асортименти цифровими версіями офісів від інших партнерів. Коробкові рішення Оffice від Microsoft можна ще знайти в окремих магазинах».

Однак купувати коробкові рішення складно та дорого. Наприклад, у магазині «DNS» ліцензія на Microsoft Office 2021 у версії для дому та бізнесу коштує майже 25 тис рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на два.). У «Сітілінку» цінник такий самий.

Аналогічне рішення на американському сайті компанії коштує $250, або 15 тисяч рублів.

У прес-службі компанії про принцип формування цін на ліцензію розповіли таке:

«У «Сітілінку» ціни на Office можна порівняти з ринком. Є й дешевші вітчизняні рішення».

У російському представництві «Microsoft» повідомили, що озвучена 4 березня позиція компанії не змінилася: вендор повністю зупиняє продаж у РФ через напад на Україну.