Російські аналоги імпортних печей виявилися неспроможними спекти навіть звичайний млинець
10.08.2022   //   3 Переглядів

В Росії гостро постає питання дефіциту та імпортозаміщення професійного обладнання для галузі громадського харчування та фаст-фуду, повідомляє Ектеринбург Онлайн.

Найбільші складнощі виникають з пекарським обладнанням для кафе та ресторанів швидкого приготування їжі – багатофункціональними печами та плитами.

«Не знаю в Росії альтернативи французьким та німецьким печам, – розповідає ресторатор Андрій Перцев, засновник проектів Ognivo та Balagan. – Якщо газові плити ще знайти можна, то хороших індукційних, які б відповідали імпортному устаткуванню, просто немає. Поки що на ринку вдається знайти лише вживане обладнання», — зазначає ресторатор.

Перцев навіть намагався заснувати колаборацію із виробником кухонної техніки «Чувашторгтехніка» (бренд Abat) – головним постачальником обладнання для військових столових та шкільних харчоблоків.

«Вийшов на генерального директора, говорю, давай поділимося компетенціями, зробимо альтернативу американцям. А він каже: «Молода людина, ви — похибка в моїх обертах, ви мені не потрібні, щоб напружувати моїх інженерів та конструкторів», — розповідає ресторатор.

У розпачі мережа ресторанів російської кухні «Теремок» – на підприємстві спробували знайти в Росії аналог французьким плитам фірми Royal Grill для випікання млинців. «Теремок» був у французів найбільшим замовником у світі, але через війну в Україні постачати нову техніку та запчастини вони відмовляються, навіть через Туреччину та Казахстан. Як розповів директор із закупівель Михайло Єфімов, представник одного з вітчизняних заводів узяв плиту, розібрав до гвинтика, все скопіював, але нічого не вийшло.

«Все те ж саме, але млинець не виходить на ній», – резюмував він.

Зараз мережа веде переговори із двома російськими заводами — одним у Петербурзі, іншим у Підмосков’ї. Але поки що російські заводи не можуть знайти потрібний склад чавуну для рівномірного прогрівання.

«Ми даємо параметри, але вони поки що не можуть повністю потрапити до них», — розповів підприємець. Але експерименти продовжуються. Завдання максимум – випустити енергозберігаючий аналог французьких плит.

Раніше ми писали, що сировар із Псковщини жаліється на спад продажів і життя на запасах імпортних деталей.