Поранених контрактників РФ масово лишають без обіцяних виплат
10.08.2022   //   1 Переглядів

У військових госпіталях лікарі РФ халатно ставляться до оформлення документів і зазначають в епікризах бійцям діагнози, за якими держава не виплачує грошових компенсацій.

Історію ошуканого російського бійця розказало видання Ростов-на-Дону Онлайн.

Микола (ім’я змінено на прохання героя) підписав контакт із російською армією і був відправлений в Україну. Під час одного з боїв поряд з ним впав снаряд — боєць знепритомнів, його відкинуло назад. З поля бою Миколу витягли товариші та відправили до Луганська. Там у госпіталі контрактнику дали «форму-100» із зазначенням, що пацієнт має закриту черепно-мозкову травму. Незабаром його на гелікоптері відправили до Ростова. Під час бою він втратив документи – паспорт та військовий квиток. До шпиталю він прибув без документів, його командування вважало, що він зник безвісти.

В підсумку, Микола отримав діагноз – астено-невротичний синдром, за такого захворювання виплати контрактнику не дадуть. Оригінальну довідку з Луганська, яка підтверджує ЧМТ (черепно-мозкову травму), ростовські лікарі забрали. На руках у контрактника залишилася лише копія. Через це він не може оскаржити рішення лікарів.

— Нам казали, що коли щось трапиться, то гроші точно заплатять. Мене це мотивувало, — жаліється військовослужбовець. — Я йшов у бій з думкою, що якщо раптом зі мною щось трапиться, то хай хоч гроші заплатять моїй колишній дружині чи дочці, щоб вони жили нормально.

Проте, за словами адвокатів, випадок Миколи не поодинокий, в Росії зросла кількість поранених контрактників, яким держава так і не виплатила обіцяні гроші через брак підтверджуючих документів. Відмова в оформленні документів на грошові виплати або ігнорування факту отримання військовослужбовцями травм при безпосередньому виконанні службових бойових завдань набула систематичного характеру.

Нагадаємо, на початку березня президент Володимир Путін пообіцяв всім пораненим контрактникам в Україні фінансову допомогу — «за поранення, травму чи контузію». Максимальний розмір федеральної компенсації – 3 мільйони рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на два). До цієї суми регіони нараховують додаткові виплати.