Поки Патрушев відправляє солдатів вмирати в Україні, фірми його сина стала заробляти на бурових «Газпрома»
10.08.2022   //  

Генпідрядником «Газпрому» по бурінню арктичного шельфу може стати компанія «Газпром шельфпроект» молодшого сина секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева – Андрія Патрушева. Його компанії взяла в управління бурові установки російської монополії.

Про це пише «КоммерсантЪ».

Донедавна компанія Патрушева називалася «Аврора» і орендувала у італійської Saipem бурову платформу Perro Negro 8 в рамках контракту з російською «Новатек». Але через санкції італійці вийшли з проекту.

Тепер «Газпром шельфпроект» взяв в управління флот суден постачання та бурові установки «Газпром флота». В управління приватної фірми перейшли три з чотирьох бурових установок «Газпром флоту», виручка якого минулого року склала 19,4 млрд рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на два).

Хоча «Газпром шельфпроект» належить приватним особам, компанія має ідентичний «Газпрому» логотип. Вже був схожий випадок: після продажу Аркадію Ротенбергу «Газпром буріння» фірма продовжувала використовувати логотип монополії.

В акваторіях арктичних морів «Газпром» планує буріння трьох скважин.

Нагадаємо, Патрушев-старший на позачерговому засіданні Радбезу РФ 21 лютого 2022 року публічно закликав до необхідності визнання Росією незалежності та суверенітету повністю ними контрольованих псевдоутворень «ДНР» та «ЛНР». Є одним з публічних та активних прихильників вторгнення РФ до України. В квітні Генпрокуратора України Патришеву повідомила про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.