У Татарстані через санкції вдвічі здорожчала полуниця
09.08.2022   //   1 Переглядів

Фермери Республіки Татарстан, що досі входить до складу РФ, констатують, що через санкції вартість полуниці та інших ягід зросли в ціні на 50%. Постачання імпортної селекції призупинене, а на внутрішньому ринку немає альтернативи.

Як пише «РБК. Татарстан», на подорожчання вплинула сукупність факторів: проблеми з логістикою, зростання ціни добрив та посадкового матеріалу. Також місцеві виробники зменшили інвестиції, відмовилися від посівів на нових плантаціях.

Підприємці, які з Італії завозили посадковий матеріал для вирощування полуниці, через війну не змогли закупити звичну продукцію. Визнають, що найближче десятиліття замінити імпортну селекцію в Росії не зможуть.

Також є проблема із сировиною для джемів.

«Російський ринок не перший рік відчуває нестачу ягід власного виробництва. По-перше, їх просто мало. По-друге, те, що вирощували, донедавна активно постачали за кордон – це було вигідніше. По-третє, якість вітчизняної сировини не завжди відповідає стандартам вітчизняних виробників. Сподіваємося, в найближчому майбутньому стан справ зміниться», — розповіли в компанії «Ессен Продакш АГ».

На фірмі зазначають, що через санкції мають логістичні проблеми – строки поставок збільшуються на два місяці, ріст цін на сировину й упаковку призводить до здорожчання собівартості готової продукції.