Кіностудії РФ повністю залежать від іноземного обладнання та софту для зйомок фільмів
09.08.2022   //   1 Переглядів

Російські кіностудії визнали повну залежність від іноземного обладнання та програмного забезпечення для зйомок фільмів та створення мультфільмів. Про це повідомляє «РБК».

Кіностудія «Ленфільм» провалила імпортозаміщення обладнання. У звіті сказано: «На жаль, таке [російське] обладнання відсутнє». Вона надає павільйони для зйомок фільмів та серіалів. Клієнти мають високі вимоги до якості обладнання і російського не хочуть.

За словами представників ринку, знімальний процес на 100% побудований на іноземних техніці та софті. На сайті профільного магазину кінообладнання «Кіносклад» майже вся ​​ техніка імпортна. Навіть витратні матеріали переважно іноземні. Наприклад, робочі рукавички для операторів, монтажників сцени та освітлювачів виробляє американська компанія «Setwear», клей для петличних мікрофонів – німецька «Tesa», генератори диму – тайванська «Antari», оптику та оптоелектроніку – німецька «Zeiss», обладнання та аксесуари для камер та освітлювальних приладів – італійська «Manfrotto» і так далі.

Генеральний продюсер і засновник компанії «Нон-Стоп Продакшн» Сергій Мелькумов констатує, що російських аналогів заліза та софту для кіновиробництва немає. Востаннє він бачив ще радянську техніку на знімальному майданчику  1989-го року. Нині все, що стосується цифрового оформлення та монтажу, камери і звукове обладнання – це імпорт.

«Налагодити російське виробництво можливо, але це буде коштувати гігантських грошей і вимагатиме чимало років», – вважає Мелькумов.

Однак якщо залізо проживе хоча б рік, відсутність західного софту відчувається вже зараз.

«На постпродакшені наших картин цього літа звукорежисери вже скаржаться, що є проблеми із програмним забезпеченням. А софт – це найголовніше. І факт такий, що російським компаніям перестали надавати до нього доступ. Єдиний вихід – шукати обхідні шляхи».

Кіностудія ім. Горького теж лишилась без прямих поставок деяких елементів знімального обладнання, реквізиту та засобів для зберігання матеріалів. Вона шукає «шляхи вирішення за допомогою паралельного імпорту, нових постачальників та імпортозаміщення».

Санкції торкнулися і софту, необхідного для створення анімації. «Союзмультфільм» розповів: «Наші поточні підписки на закордонний софт діють до наступного року».

Як каже кінопродюсер Дмитро Рудовський, поява сірих схем поставок та ланцюжків посередників призведе до зростання вартості кіновиробництва і проблем з безпекою.

Нестача обладнання може насамперед торкнутися великоформатних кінопроектів, вважає головний редактор галузевого видання «Бюлетень кінопрокатника» Олександр Нечаєв. В питаннях обходу санкцій він сподівається на допомогу «колег із Казахстану чи Вірменії».