У Росії стали оштрафували не лише за пости проти війни в Україні, а й за лайки під ними
08.08.2022   //   2 Переглядів

У Барнаулі викладача оштрафували за лайки під постами в «Однокласниках». Це перший випадок штрафу не за публікації, а за реакції. Про це пишуть «Підйом» і «Сибір.Реалії».

Викладач філософії та історії в коледжі Олексій Аргунов поставив в «Однокласниках» сумний смайл під чужим постом про те, що лідера алтайської партії «Яблуко» Олександра Гончаренка засудили за статтею про так звану «дискредитації» російської армії. Також він поставив смайл «клас» під антивоєнним відео «американського актора А. Шварценеггера, розміщеним у групі «Громадянська оборона» з наступним текстом: «Декому сказали, що вони там, щоб захистити росіян в Україні». Арнольд Шварценеггер підтримує Україну.

Чоловіка оштрафували за ту саму «дискредитацію» російської армії на 30 тис рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на два). Це майже його зарплатня за два місяці, тому штраф дозволили платити у розстрочку. Аргунов подав апеляційну скаргу і каже:

«У соцмережах я залишаюся, але в «Однокласниках» я перестав узагалі лайки ставити. Щодо лайків, які вже стоять, нічого мені не говорили, переробляти чи ні – нічого не вказано. Справа смішна: я поставив лайк «сумую» за те, що людину оштрафували. До мене чомусь претензію висувають за те, що я сумую, що він у наш важкий час втратив ці 30 тисяч. Ця справа незаконна та неетична, і це, безумовно, ганьба».

«Сибір.Реалії» взяли в Аргунова інтерв’ю. Він спершу не повірив, коли його запросили до поліції та зачитали протокол, створений за матеріалами ФСБ. Він був упевнений, що після перевірки справу закриють, бо несерйозність звинувачення розуміли й самі поліцейські. Пізніше вони ж сказали «Вам не пощастило», а за дві доби суд визнав його «винним».

Аргунов вважає:

«Думаю, їм зараз потрібна якась звітність щодо справ. Як у 30-ті роки – спускалося, скільки справ за певною статтею потрібно, стільки ворогів народу виявити. Страху у людей, звичайно, поки що менше, ніж у 30-ті. Пов’язано з тим, що покарання ще не такі суворі, поки що не вбивають. А так близько до цього, звичайно. Залишилося лише смертну кару запровадити за антивоєнні висловлювання, і всі приїхали. А загалом цими судами домагаються мовчання, звичайно, щоб сидів якщо не мовчки, то тихіше».

За його словами, коли почалась війна, він фізично захворів на кілька тижнів.

Аргунов нарікає, що не спілкується з матір’ю про війну, оскільки вона має протилежну позицію, бо дивиться телевізор:

«Це важко, коли твій близький «прозомбований». Дуже розчаровує. І це трапляється не лише з людьми старшого віку. Багато моїх студентів у мене в друзях у «ВКонтакті», і коли побачили наприкінці лютого замість мого фото чорну жалобну аватарку, зрозуміли мою позицію, почали розпитувати, довелося пояснювати. Було три випадки активної незгоди. Усі троє вислухали мої аргументи, намагалися навести контраргументи, але такого маячного характеру…».