Через санкції у РФ може зупинитися випуск паливних баків та бар’єрної упаковки для їжі
08.08.2022   //   1 Переглядів

Російська галузь переробки пластмас страждає від санкцій, світових цін на нафту, а також «міцного» рубля та високих цін на російську сировину. Ціла низка важливих виробів із пластику може зовсім перестати вироблятися в Росії. Про це пише портал «Plastinfo.ru».

Опитування показало, що п’ята частина представників компаній повідомила про значне скорочення виручки та труднощі із заміною імпортної сировини з «недружніх» країн.

На думку гендиректора Спілки переробників пластмас Петра Базунова, для цієї галузі головними проблемами стали не санкції та ціни на нафту, а «зміцнення» рубля та ціни на російську сировину. Вони у півтора-два рази вищі від цін на аналогічну сировину для переробників у Китаї. Високі в порівнянні зі світовими ціни на сировину в РФ роблять російських переробників неконкурентоспроможними як за кордоном, так і в самій Росії.

Базунов розповідає:

«У середині червня СПП робила запит щодо поліпропілену з високим ПТР для виробництва спанбонду одному китайському виробнику. В результаті з’ясували, що китайці відвантажують сировину своїм переробникам практично вдвічі дешевше, ніж російські виробники, основною з яких є «СІБУР». Для порівняння, на той момент тонна поліпропілену на ринку Китаю коштувала за курсом 82 тис рублів, а в Росії – 160 тис рублів. Обидві ціни з ПДВ».

Для переведення цін у гривні діліть приблизно на два.

Як зауважив Базунов, можна закуповувати сировину у Китаї, але що далі? Виробляти з нього товари та відправляти назад у Китай? На його думку, з огляду на транспортні та інші витрати російська продукція все одно не зможе конкурувати з китайською.

Західні санкції вдарили по поставкам окремих видів сировини. Наприклад, спеціальні марки поліетилену та поліаміду або сополімер етиленвінілового спирту (EVOH), що використовується для виробництва бар’єрної упаковки, у Росії не випускаються, а їх імпорт із Європи став неможливим. Ціла низка виробів із пластику опинилася під загрозою повного припинення виробництва. Без бар’єрної упаковки неможливо зберегти харчову продукцію на тривалий термін, а автомобіль не поїде без паливного бака, для виробництва якого теж потрібні бар’єрний полімер та спеціальні марки ПЕ.

Обмеження щодо окремих видів полімерної сировини та навіть фактична зупинка виробництва у таких сегментах, як автопром, виробництво побутової техніки тощо, призвели до значного скорочення потреби у сировині для їхнього виробництва.

Крім того, Базунов зауважив, що в Росії практично немає такої галузі, як полімерне машинобудування, адже 95% обладнання для переробки пластмас імпортується.