Після введення санкцій у Росії закрилося в півтора раза більше компаній, ніж відкрилося
06.08.2022   //   1 Переглядів

Із березня по червень, коли країни Заходу ввели санкції проти Росії за напад на Україну, в Росії закрилося понад 110 тисяч компаній. Це в півтора раза більше, ніж відкрилось. Про це повідомляє «Лєнта.ру» за даними аудиторсько-консалтингової мережі «FinExpertiza».

Загалом було закрито 113,5 тисяч комерційних підприємств. Це на 17,5% більше, ніж в аналогічному періоді 2021 року. При цьому кількість нових підприємств не змінилася: за чотири місяці в країні з’явилося 78,6 тисяч нових бізнесів. Тобто кількість ліквідованих бізнесів у півтора рази перевищила кількість відкритих.

Голова «FinExpertiza» Олена Трубнікова визнає:

«Економічні санкції та падіння попиту, безумовно, вплинуть на демографію бізнесу в 2022 році, проте процес ліквідації бізнесу зазвичай розтягнутий у часі та не відбувається одномоментно».

Нагадаємо, у Волгограді у березні-квітні кожен другий боржник оголосив себе банкрутом. Це пояснили спрощенням процедури і зниженням рівня доходів населення. На Псковщині й Алтаї теж значно побільшало банкрутств. Видання, які про це написали, пояснювали це відповідно зростанням цін за досить низьких зарплат та високою закредитованістю населення.