Кому донецькі шляховики злили 28 мільйонів за ремонт доріг у розпал боїв?
29.07.2022   //   615 Переглядів

Донецька служба автодоріг за один тиждень перерахувала 28 мільйонів гривень фірмі «Юніотрансбілдінг» за експлуатаційне утримання доріг, свідчать дані «Spending».

Жодних подробиць щодо об’єктів, за ремонт яких фірма отримала гроші – немає. Відомо лише, що проплати відбулись у період з 9 червня по 5 липня, коли в Донецькій області йшли активні бої.

У «Прозорро» немає жодних даних про контракти між Донецькою САД і та цією фірмою. Натомість у державних шляховиків є низка діючих контрактів з «Донецьким облавтодором» на утримання місцевих доріг. І по одному з них у червні навіть були проплати на 1,2 млн грн, тобто на значно меншу суму, ніж виплати «Юніотрансбілдінгу».

При цьому Донецька САД як юридична особа з лютого 2022 року знаходиться в стані припинення, її керівником значиться Дмитро Тютюнник.

«Юніотрансбілдінг» зі статутним капіталом 10 тисяч гривень не є крупною та відомою фірмою. В 2017 році вона мала низку дрібних підрядів на ремонт вулиць у Рівному  на загальну суму 1 млн грн. По результатами тих підрядів місцеві податківці звинуватили Комунальне Рівненське шляхово-експлуатаційне управління автомобільних доріг у «нереальності проведення господарських операцій» з «Юніотрансбілдінгом». Що призвело до заниження податку на прибуток та завищення податкового кредиту через відсутність у фірми необхідних матеріальних, трудових та інших ресурсів.

Рівненські комунальники оскаржили рішення податківців в суді, однак у подальшому про будь-які тендерні підряди фірми було невідомо аж до літа 2022 року, коли вона почала отримувати гроші у фронтовій Донецькій області.

ТОВ «Юніотрансбілдінг» було засноване у 2016 році, і з того часу у фірми кілька разів повністю змінювався склад засновників та керівників. Зараз засновником є такий собі Володимир Богданчук, а керівником Тарас Ключка, відомий як засновник Громадської організації «Всеукраїнська ліга інженерів «Стратегічні проекти».

Також Ключка відомий як співзасновник ТОВ «Укр-Транс-Буд». У цій фірмі складна структура власності, її засновниками є фірми «Віст маркет сро» (Чехія) та ТОВ «ВКФ «Картель-люкс». А остаточними бенефіціарами «Укр-транс-буду» вказані його партнером є киянин Володимир Ящук.

Також фірма «Юніотрансбілдінг» регулярно змінювала свою прописку – була у Києві, Дніпрі, Мирнограді Донецької області.

Юрій Ніколов, «Наші гроші»