В Єкатеринбурзі різко подорожчав інтернет, в середньому провайдери підняли ціни на 20%
25.07.2022   //  

В Єкатеринбурзі Свердловської області  пішли вгору тарифи телекомунікаційних компаній. Провайдери вказують на труднощі з обладнанням та комплектуючими, а також проблеми з логістикою.

Як пише видання Екатеринбург Онлайн, частина з інтернет-провайдерів  почала переглядати в бік збільшення тарифи ще навесні, але влітку розцінки підвищили всі.

Ціна на послугу залежить від тарифного плану абонента. Загалом, розцінки в єкатеринбурзьких операторів зросли від 50 до 600 рублів або в середньому на 20% в залежності від провайдера.

Як пояснюють в компаніях, на ціну тарифу на послуги інтернета, телебачення та телефонії впливає вартість контрактів на обладнання та комплектуючі, зміни в логістиці, зростання собівартості устаткування, матеріалів, послуг постачальників та підрядників.

— Ми намагалися якнайдовше зберігати вартість наших послуг на колишньому рівні. На жаль, за останні кілька місяців багато наших партнерів переглянули вартість контрактів на обладнання та комплектуючі, незважаючи на курси валют. Логістика також стала значно складнішою і, незважаючи на всі наші зусилля, дорожчою. Тому ми змушені переглянути наші тарифи. З 1 липня 2022 року вартість деяких тарифів на послуги інтернету, телебачення, телефонії та оренду обладнання буде збільшено.

Ельдар Муртазін, керівник Mobile Research Group, що займається дослідженням ринку мобільних терміналів у Росії та світі, упевнений, що справа не тільки у високій вартості витратних матеріалів. Просто вести бізнес в країні стало дорожче.

— Це пов’язано загалом із тим, що вартість ведення бізнесу збільшується, вартість електрики збільшується, праці тощо. Накладні витрати на бізнес вони виростають, тому провайдери не виняток і піднімають ціни поступово, — пояснив аналітик ринку мобільного зв’язку.

Раніше ми писали, що антиросійські санкції вплинули на індустрію відеоігор і більше половини геймерів в Росії вже їх на собі відчули.