Лісова галузь Псковщини страждає від зупинки експорту через санкції за війну в Україні
24.07.2022   //  

Лісова галузь Псковської області страждає через припинення експорту внаслідок санкцій за напад на Україну. Обсяги вирубування лісу падають. Про це на «ПЛН FM» розповів уповноважений із захисту прав підприємців у Псковській області Аркадій Мурильов.

Мурильов пояснює:

«Лісова галузь у нашому регіоні зараз страждає. Прибутковість там була націлена в основному на експорт та перевезення. Із 10 липня набув чинності пакет санкцій, які взагалі заборонили вивезення лісопиломатеріалів до Європи».

Він зазначив, що підприємці, які працюють у цій галузі, найближчим часом будуть змушені працювати у збиток і потребують додаткових заходів підтримки:

«Зараз вони працюватимуть у збиток, навіть ті самі орендарі лісових ділянок, адже і вирубки припинені, ліс нікуди збувати. Думаю, ця галузь терпітиме зараз відчутні витрати».

Крім того, гість студії додав, що одне з якірних підприємств Псковської області заявляло про проблеми ще на травневих святах. Це «нє імєющій аналогов» лісозавод із глибокої переробки деревини «Судома», відкритий у 2015 році. Він виробляє імпрегновану та термодеревину, а також стругані пиломатеріали і пелети. Ще нещодавно, на початку лютого цей завод хвалився, що поставляє 70% продукції до Європи, а решту – близько 30% – в Південно-Східну Азію (Китай, Японію, Південну Корею) і на Близький Схід.