Партія Путіна на плакатах на підтримку війни розмістила «ветерана», який насправді є актором
22.07.2022   //  

Одним із героїв петербурзьких плакатів «Єдиної Росії» про росіян, які підтримують війну з Україною, став «ветеран двох чеченських кампаній» Андрій Амосов, що «бере участь у зборі та відправленні вантажів на Донбас». Але Амосов – актор, який працює під псевдонімом Андрій Южний, з’ясував Телеграм-канал «Сота».

«Партія забула згадати, що Амосов – актор, який працює під псевдонімом Андрій Южний. У лютому, незадовго до початку війни, він брав участь у програмі «Давай одружимося», де представлявся власником будівельного бізнесу (такий на нього справді зареєстрований). При цьому, за повідомленням читачки «Соти», яка наймала Амосова-Южного на роль у серіалі, він «рік тому скаржився на безгрошів’я на зйомках і хапався за будь-які недорогі проекти». Не відмовляється від подібних підробітків він і зараз», – зазначив ТГ-канал «Сота».

У статті на «Лента.ру» про ветеранів Першої чеченської війни Амосов-Южний говорить про себе виключно як про військового: «Що я буду офіцером, я знав класу з третього-четвертого».

Але участь Амосова у чеченських кампаніях викликає сумніви журналістів. Він, наприклад, фотографується з медалями за вислугу років, «За відвагу» та медаллю ордену «За заслуги перед вітчизною».

«Остання, враховуючи військове минуле, має бути з мечами, проте їх немає. Також на фото дзеркально переплутано порядок медалей: в інших героїв статті «Лента.ру», де Амосов-Южний зображений як ветеран Першої Чеченської, нагороди розташовані правильно», – відзначають журналісти «Соти».

Питання викликає й біографія Амосова-Южного часів його «служби в армії»: актор народився 1975 року, проте до вишу МВС, згідно з відкритими даними, вступив у 1994, хоча з 1993-го мав би проходити термінову службу протягом 2 років. Припустити, що Амосов був комісований за поранення через рік служби навряд чи можливо, оскільки інакше він не зміг би потрапити до вузу МВС.

На своїй сторінці у ВК «Андрій Южний» Амосов відмовився відповідати на запитання «Соти» та заніс журналістку до чорного списку.