«Лопайте, що дають»: росіян попередили, що через заплановане зменшення етикетки погіршають харчі
16.07.2022   //  

На фоні західних санкцій російські товаровиробники ініціювали перед урядом зміну стандартизації щодо розміру етикеток для економії на друці. На ній також буде менше інформації про товар.

Як пише сайт «Блокнот Волгоград», місцевий політолог Вадим Шумілін у цьому вбачає ризик погіршення якості продукції, адже покупець не бачитиме повної інформації про вміст.

Наразі згідно зі стандартами на етикетках мають розміщувати детальні відомості про склад продукту, різноманітні добавки та барвники.

«Коротко кажучи, виробники замінників харчових продуктів вирішили скористатися ситуацією, щоб приховати від споживачів склад своїх виробів. Не лякати їх рослинними жирами (читай «пальмовим»), ідентичними натуральними компонентами та малоапетитними цифробуквенними кодами. Хороша новина для жертв ЗОЖ: настають часи, коли доводиться лопати, що дають і що по кишені, а робити це наосліп буде набагато легше», – зіронізував експерт.

Нагадаємо, що у волгоградських магазинах збіднів асортимент молочки та напоїв, бо через санкції в країні дефіцит матеріалу для виготовлення упаковок тривалого зберігання. Також для економії підприємці випускають продукти і білих чи сірих упаковках, відмовившись від кольорового друку.