Калінінградські ріелтори залишились без роботи через «спецоперацію і ситуацію у світі»
15.07.2022   //   4 Переглядів

У Калінінградській області ріелтори йдуть з ринку нерухомості через падіння попиту на житло. Фахівці вважають, що регіон виявився заручником зовнішньої ситуації, яка змусила клієнтів скасовувати рішення, а ріелторів шукати інші способи заробити. Про це пишуть «Клопс» та «РБК Калінінград».

«Через інформаційний фон люди не розуміють, що далі буде, бояться переїжджати до нас. Як наслідок, у рази скоротилася кількість угод, на всіх ріелторів не вистачає роботи. Ця ситуація почала проявлятися у квітні-травні, у компаніях скоротилася кількість співробітників. Через брак кадрів багато компаній закриваються», — коментує гендиректор агентства «Кліпер» Олег Перевалов.

З ним погоджується керівник агенції нерухомості «Наш регіон» Катерина Ісупова.

«Ті, хто у професії понад 5-7 років, залишаються на своїх посадах, у своїй професії, і ми всі смиренно чекаємо, що все стабілізується. Ринок перенасичений пропозицією, а попиту немає через відсутність коштів у регіоні. Продавці йдуть поки що на зниження», — сказала фахівець.

Керівник ріелторської компанії «Авеню Ріелт» Марат Субхангулов зізнався, що в його агентствах оборот впав утричі.

«Дуже багато хто зайняв очікувану позицію. У Калінінградській області є дві причини того, що відбувається на ринку: багато хто поклав гроші на депозити під 20%. Я думаю, після того, як ставки знизилися до 8-9%, оживе попит, тому що люди понесуть гроші в нерухомість. Другий момент — ми скоротили міграційний потік з інших регіонів у зв’язку зі «спецоперацією» і ситуацією у світі», — резюмував Субхангулов.

Як раніше писав «РБК Калінінград», в області кількість угод з нерухомістю знизилася вп’ятеро порівняно з початком року.