В’язні Володимирського централу поскаржилися на нестачу коштів через подорожчання продуктів
08.07.2022   //   2 Переглядів

Ув’язнені Володимирського централу поскаржилися російському омбудсмену на нестачу коштів на залізничні квитки, а також попросили збільшити ліміт на купівлю необхідних товарів і продуктів через їх здорожчання.

Про це  пише володимирське видання «Зебра».

Уповноважена з прав людини Людмила Романова отримала прохання про індексацію транспортних витрат – ув’язненим не вистачає грошей, щоб дістатися додому.

«Одному з тих, хто звернувся, потрібно доїхати до Бурятії. Квиток у плацкартний вагон на потяг із Москви до Улан-Уде, згідно сайту РЖД, коштує близько 9 тисяч рублів, тоді як засудженому компенсують лише 800 рублів», – цитують чиновницю журналісти (для переведення у гривні діліть приблизно на три)

Також в’язні запропонували індексувати розмір ліміту на купівлю товарів. Зараз у централі дозволяється витрачати не більше 6 тисяч рублів на місяць, тоді як через підвищення цін купівельна спроможність помітно зменшилася.

Ріст цін на товари і продукти в Російській Федерації спостерігається вже п’ятий місяць, що призводить до невпинного зменшення платоспроможності населення. Так, деякі росіяни змушені були відмовитися від ЗОЖ, магазинів з еко- та преміум-продуктами і перейти в магазини дискаунтери. У Новосибірську зросла кількість «ніщємаркетів», а людям на Уралі доводиться економити як за «лихих 90-их».