У Татарстані заморозили проекти вітропарків – через війну їх покинули європейські інвестори
08.07.2022   //   1 Переглядів

Низка європейських компаній-інвесторів після початку повномасштабного російського вторгнення до України зупинили участь у проектах вітрової енергетики у Татарстані, що входить до РФ.

Як пише сайт «Реальное время», через санкції італійська енергокомпанія Enel заморозила майже готовий проект потужністю 71 МВт. Відмовилася від подальшої співпраці данська Vestas –  технологічний партнер Фонду розвитку вітроенергетики, який контролює фінський енергетичний концерн Fortum. Корпорація ще в травні заявила про вихід з російського ринку і до 1 липня має закрити угоду з продажу активів у країні.

На заміну європейцям проєкти нібито хочуть реалізувати компанії з Китаю і Туреччини, а також татарстанські нафтові гіганти. Втім, конкретних планів не озвучено.

«Реалізація проєктів зупинилася через те, що скрізь були європейські інвестори. Все на паузі, окрім проєктів «Татнафти», для якої ми також робили дослідження. «Татнафта» прораховує, опрацьовує фінансову модель, рішення поки не прийнято, чи вони це реалізовуватимуть, чи ні», – сказав у коментарі виданню завідувач кафедри «Відновлювані джерела енергії» місцевого вишу Наїль Тімербаєв.