Іран скинув ціну нафти для Китаю, щоб конкурувати з Росією
07.07.2022   //   0 Переглядів

Іран знижує ціни своєї і без того дешевої підсанкційної сирої нафти, щоб конкурувати зі своїм союзником Росією на ключовому китайському ринку. Про це пише «Bloomberg».

Внаслідок санкцій за вторгнення в Україну важливим напрямком для російської нафти став Китай. Причому Росія почала конкурувати там з Іраном, який також під санкціями.

Російський експорт до Китаю став рекордним у травні, коли Росія обігнала Саудівську Аравію і стала головним постачальником. Ірану довелось знижувати ціни, щоб залишатися конкурентоспроможним на китайському ринку. Поки що він підтримує стабільні потоки, почасти через зростання попиту, адже Китай пом’якшує суворі коронавірусні обмеження.

За словами трейдерів, іранська нафта була оцінена майже на 10 доларів за барель нижче від ф’ючерсів на нафту марки Brent, щоб поставити її на один рівень з нафтою марки Urals (російською), яка має прибути в Китай у серпні. Це можна порівняти зі знижкою в районі від 4 до 5 доларів до вторгнення. Легкий і важкий сорти Ірану найбільше порівняні з Urals.

Основними покупцями російської та іранської нафти є «незалежні» нафтопереробники Китаю, бо вони обмежені правилами щодо експорту палива, на відміну від державних переробників. «Чайники» не мають квот на транспортування палива на закордонні ринки, де ціни підскочили через кризу пропозиції. Натомість вони постачають на внутрішній ринок і зазнали збитків на переробці в останні місяці, адже локдауни підірвали попит.

Ще видання повідомляє, що російська нафта підірвала позиції на китайському ринку не лише близькосхідної нафти, а й африканської, бо звідти її значно далі транспортувати.