Родичі бурятських солдатів вимагають повернути їх додому, бо ті виснажені
06.07.2022   //   1 Переглядів

У Бурятії дружини, матері та сестри військових записали відеозвернення до глави республіки Олексія Циденова з проханням повернути їхніх чоловіків з України додому. Учасниці звернення розповіли, що солдатів ще в січні було відправлено на «навчання» до Білорусі, з кінця лютого вони перебувають в Україні – частина з них серйозно контужена, і абсолютно всі серйозно виснажені через погане забезпечення, повідомляє «Сибір. Реалії».

«З 24 лютого вони беруть участь у «спецоперації». Виснажені морально, фізично. У всіх контузії легкого та середнього ступеня тяжкості», – кажуть дружини бурятських військових на камеру.

За їхніми словами, військові з січня, тобто вже майже півроку, «у відрядженні», і понад чотири місяці – «у військово-польових умовах» на території України. Багато хто з них поранений, і всі без винятку «виснажені».

«Телебачення не надає розголосу цьому беззаконню! Усі бояться, дана команда мовчати! Нехай буде на вашій совісті смерть кожного військового у цій несправедливій війні! Ми вимагаємо повернути наших синів та чоловіків на батьківщину», – каже Віра Партілхаєва, яка виклала відео у своїх соцмережах.

Бурятія лідирує серед російських регіонів за загиблими в Україні – за неофіційними даними, зараз їх уже як мінімум 172. Учасниці запису вирішили звернутися до глави республіки Олексія Циденова з проханням повернути військових додому. Частина з них на умовах анонімності зізнається, що звернутися до Путіна побоялися через нові закони про дискредитацію російської армії.

«Наші чоловіки теж бояться: під трибунал потрапити чи звільненими бути (ця робота для багатьох єдиний спосіб прогодувати сім’ю з дітьми). Вони нам у рідкісних повідомленнях так і кажуть, що самі «нажахані» від того, як затягнулася «спецоперація», і від того, на яку «бійню» перетворилася. Але зупинити її вони не можуть – їм погрожують, зокрема фізично, але більше морально тиснуть, звісно. Тому публічно звертаємося ми», – каже одна із дружин військовослужбовців п’ятої танкової бригади Ксенія.

Частина дружин просить «хоча б замінити» «своїх» військових на інших. У розмові з виданням вони зізнаються, що про причини спецоперації «не думають», тому що «не цікавляться політикою».

«Ми попросили замінити чоловіків в Україні на інших військовослужбовців через втому та хвороби. Наші рідні на початку року з місця постійної дислокації вирушили на навчання до Білорусі, а з 24 лютого 2022 року беруть участь у «спеціальній військовій операції» на території України. Їх задіяли на передових позиціях практично всі 5 місяців! Вони виснажені морально та фізично», – каже Олена, одна з таких дружин.

Втім, про «ротацію» просять не всі родичі військових, які звернулися до чиновників. Деякі з них виступають принципово проти війни, розв’язаної Росією в Україні, і стверджують, що їхні чоловіки не знали, що їдуть воювати.

«Мій брат їхав на «навчання», він не підписувався на війну з іншою країною. Він після Чечні у таких «м’ясорубках» зарікся брати участь. По суті, його обдурили і лише напередодні вторгнення [в Україну] повідомили, що вони перетинатимуть кордон», – переконує мешканка Улан-Уде, яка попросила не називати її імені.

«Яка ж це спецоперація, якщо вони воюють проти армії іншої держави? Це ж не разова «вилазка» проти бойовиків чи диверсантів, це саме натуральна війна. І ми не знаємо, навіщо ця війна взагалі потрібна. Тобто знаємо, що не треба! Ми вважаємо, що її потрібно негайно припинити, причин її починати та продовжувати просто немає», – додала вона.