Російські авіакомпанії вже хочуть повернути «боїнги» лізингодавцям, бо не можуть їх обслуговувати
05.07.2022   //   3 Переглядів

Вперше з початку дії санкцій два російські авіаперевізники звернулися до Мінтрансу з проханням повернути літаки іноземним лізингодавцям, повідомляє «Комерсант».

Сибірська авіакомпанія S7 має намір позбавитися двох не сертифікованих в РФ Boeing 737-8 МАХ, а вантажна AirBridgeCargo планує повернути 14 із 16 літаків Boeing 747 для подальшої передачі їх у лізинг еміратській компанії Etihad, з якою росіяни сподіваються створити спільне підприємство.

У S7 підтвердили місцевому виданню ngs.ru вказану інформацію та розповіли, що рішення про повернення літаків пов’язане з неможливістю їх експлуатації на території Російської Федерації.

«У квітні S7 подала заявку до Мінтрансу на повернення лізингодавцю двох повітряних суден типу B737-8 (MAX) через відсутність сертифікату цього типу в Російській Федерації і, відповідно, неможливості їх експлуатації», – відповіли в компанії S7.

Міністр транспорту РФ Віталій Савельєв щодо цієї ситуації повідомив, що створено спеціальну комісію, яка прийме рішення стосовно дозволу на вивезення та повернення літаків.

Савельєв нагадав, що раніше літаки Boeing 737 MAX не пройшли сертифікацію у Росавіації. «А сьогодні тим більше ми позбавлені можливості отримувати запчастини та підтримку цих нових машин», – додав він.

Заяви вказаних авіакомпаній було подано до Мінтрансу у квітні та травні, але міністерство досі не відповіло. Низка співрозмовників «Комерсанта» у галузі розцінюють затяжний розгляд заявок у Мінтрансі як «негласну заборону на повернення літаків».

Нагадаємо, 26 лютого ЄС ухвалив рішення про повну заборону на постачання та лізинг літаків, вертольотів та іншої авіатехніки до РФ, а також їх страхування та техобслуговування. Крім того, санкції зобов’язують лізингодавців розірвати до кінця березня контракти з російськими авіакомпаніями.

Більшість літаків російських перевізників – іноземного виробництва, насамперед, Boeing і Airbus. Майже всі вони зареєстровані там. Понад половина літаків, за даними консалтингової компанії Cirium, перебувають у лізингу іноземних власників.

Росія відмовилася повертати західним лізингодавцям понад 500 літаків на суму $20 млрд.

14 березня президент РФ Путін підписав закон, що дозволяє за рішенням уряду країни реєструвати права на іноземні літаки, які перебувають у лізингу російських компаній.

Міністр транспорту РФ Віталій Савельєв визнав, що рішення Росії не віддавати лізингові літаки на вимогу власників є крадіжкою.