Вчителька, яка після цікування виїхала з РФ, розповіла про «15-хвилинки ненависті» та обов’язкове поширення відео Соловйова
04.07.2022   //   1 Переглядів

Колишня вчителька із Забайкалля Марина Калінічева

Вчителька англійської мови Марія Калінічева із села Холбон у Забайкаллі через допити ФСБ та переслідування колишніх колег та односельців за критику війни з Україною виїхала з Сибіру до Німеччини. Вона розповіла виданню «Сибір-Реалії» як їх змушували проводити учням «15-хвилинки ненависті».

«Педагогів не просто мовчати змушують, від нас, вчителів, вимагали розповідати учням, що нібито в Україні зараз йде не війна, а якась «спецоперація». Що нібито мирні жителі не страждають, а іноземні ЗМІ все брешуть, «фейки» поширюють», – розповідає Калінічева.

«Я відмовлялася брехати учням, не те щоб заводила про це розмову спеціально, але діти задавали питання, у тому числі як класному керівнику, питали мою думку, я відповідала. Одну з таких розмов учні записали, показали батькам, ті донесли до Комітету освіти краю. Зі мною провели «роз’яснювальну бесіду», догану оголосили», – згадує вона.

Розпорядження для шкіл Забайкалля після 24 лютого

За її словами, всього через три дні після початку війни в Україні до шкіл (Калінічева викладала одразу у двох школах, у Холбоні та сусідньому Арбагарі) з Комітету освіти спустили вказівку про те, що педагогам не можна озвучувати своє негативне ставлення до війни.

«Навіть публікувати критику у своїх соцмережах заборонили. Можна публікувати лише те, що нам надсилають. Слідом відправили нам відео із Соловйовим, яке потрібно було також розмістити у своїх особистих соцмережах. Це було 27 лютого», – згадує вона.

Чат із розпорядженнями керівництва школи в с. Холбон (Забайкалля)

За її словами, у цих матеріалах не просто виправдовується «спецоперація», там виховується ненависть до країн Заходу, вони оголошені агресорами та «неонацистами».

«Через те, що моя мати українка і я наполовину українка, школярі обзивали мене фашисткою. На хвилинку – за те, що я проти війни! З певного моменту почалося буквально цькування – учні зривали уроки, підкладали мені дохлих мишей. Я навіть не знаю, що підкосило серйозніше – це чи допит ФСБ», – зазначила Калінічева.

У травні до Холбона приїхали майор і полковник ФСБ на «розмову» з неї та її матір’ю. «Уявляєте, по 200 кілометрів в один бік(!) проробили цілий майор і полковник через «не такі слова» вчительки», – каже Калінічева.

Після допитів та цькування односельців вона звільнилася сама.

«Я вчитель англійської мови, і за регламентом Міносвіти після 24 лютого мій урок мав починатися фантастично: спочатку розповіддю дітям, що західний світ – це «сволочі, подонки, які бажають Росію-матінку зруйнувати», а потім – навчанням англійській мові. Просто розрив шаблону – після «15-хвилинки ненависті» до всього західного світу навчати дітей англійській», – зазначила Калінічева.

«Розумієте, діти вже не мають шансів – зараз їх ненависті до іноземців вчить не просто телевізор, а вчитель безпосередньо. Гаразд, я могла в далекій сільській школі заскрінити екран із Соловйовим у порожньому класі та відправити «звіт» – міському вчителю так не викрутитися, доведеться насправді вести цей «урок». Або звільняйся. На жаль, більшість колег обирає перше», – розповідає вона.

За її словами, із 25 педагогів холбонської школи лише вона, її мати та ще одна вчителька відмовилися проводити «патріотичні уроки ненависті».

«Інші 22 ведуть. Туалети на вулиці, на ремонт школи та екскурсії до сусіднього Нерчинська «скидаються» батьки, зарплати в 20 тисяч рублів, а туди ж. Ще перед війною вчителі були незадоволені низькими зарплатами і підвищенням пенсійного віку, в бесідах відкрито лаяли Путіна, але почалася масова пропаганда, і вони заспівали протилежне – який президент молодець, він робить все правильно, потрібно убити всіх «фашистів» і всіх українців. Я не знаю, чесно, як це пояснити: можливо, все разом – і пропаганда, що посилилася, і страх за себе і свою роботу, і сильне зниження рівня життя», – зазначила Калінічева.

Нагадаємо, з початку війни в Україні в російських школах почали масово проводити «патріотичні уроки» та влаштовувати Z-акції. Педагогів змушують на заняттях виправдовувати війну Росії проти України та розповідати про «український націоналізм» та «західний неонацизм». На педагогів, які не згодні підтримувати «спецоперацію», пишуть доноси, заводять адміністративні та кримінальні справи, змушують звільнитися або звільняють «за статтею».