У Волгограді чоловік запитав у воєнкома про війну вигуком «Слава Україні!»
04.07.2022   //   1 Переглядів

Штраф у 15 тисяч рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на три) отримав житель Волгограда, який вигукнув працівнику військкомату гасло «Слава Україні!». Суд вирішив, що він підірвав довіру до російських військ.

Як пише сайт «V1.ru», 62-річний водій самосвалу «КамАЗ» Олександр Сйомщиков працював неподалік військкомату. Коли мимо проходив майор – працівник установи, він вигукнув йому з вікна проукраїнське гасло.

Надалі між ними відбулася розмова у ході якої майор цікавився, чи чоловік тверезий і взагалі як він отримав права. В результаті воєнком записав дані машини та передав у поліцію, куди Сйомщикова викликали на розмову.

Правоохоронцям чоловік пояснював, що хотів дізнатися, коли закінчиться війна та думку працівника стосовно подій в Україні.

Місцевий суд у Волгограді постановив, що своїми діями чоловік «підірвав довіру та дискредитував використання збройних сил Росії в умовах спеціальної воєнної операції в Україні». Сйомщиков нібито свою вину визнав та розкаявся.

Як пише «Новое время», за даними правозахисників, у Росії до кінця травня в «дискредитації» російської армії (20.3.3 КоАП) звинуватили понад 2100 росіян, їм виписали штрафи більш ніж на 25 млн рублів.