Кефір пожовтів, молоко у пластику: через дефіцит упаковки у Волгограді асортимент молочки скоротився вдвічі
03.07.2022   //   1 Переглядів

Частина товарів в упаковках тривалого зберігання зникла з волгоградських магазинів, інші – змінили дизайн.

Про це йдеться в статті сайту «V1.ru».

«Сьогодні знову звернув увагу на прилавок із молочкою. Щоразу той самий товар доводиться заново шукати, – поділився з виданням спостереженнями відвідувач одного з продуктових магазинів Волгограда. – Кефір пожовк, ну, тобто сама упаковка стала жовтою. Молоко в картоні взагалі практично зникло, дедалі більше пластикових каністр».

Місцевий підприємець Микола Лук’яненко зазначив кореспондентам, що ситуація з упаковками погіршується і це призвело до скорочення асортименту молочної продукції вдвічі.

«Дедалі більше виробників молочної продукції переходять на мінімалізм у оформленні своїх товарів. Можна, звичайно, назвати нові жовті та сірі упаковки молока крафтом, але краще виглядати вони від цього не стануть, – сказав Микола Лук’яненко. – Причина все та ж – дефіцит фарб, який, як і раніше, нікуди не подівся. Крім того, з кожним днем ​​все помітніше брак самих упаковок з картону. Іноземні виробники, які пішли з Росії, своїх виробничих потужностей нікому не передали. Заводи просто закриті. Російські компанії, які виробляють аналоги, завантажені на півроку наперед. Деякі упаковки взагалі не виготовляються. Наприклад, низка форматів, що їх виробляла норвезька фірма Elopak, зараз повністю зникли».

Зі слів підприємця, зараз дефіцит різноманітних соків, молочки, які продавались в упаковці Tetra Pak, призначеній для зберігання продукту протягом 180 днів.

«Основний дефіцит спостерігається саме у сфері товарів довгострокового зберігання, включаючи соки, де не можна замінити упаковку на пластикову, – наголосив експерт. – Всі ці товари вже сильно подорожчали, але основні проблеми та дефіцит розпочнуться до осені, коли у великих виробників вичерпаються останні запаси пакувальних матеріалів Tetra Pak, а нові поставки ускладнені через санкції та проблеми з логістикою».

Постачальник молочки для волгоградських магазинів «Єланський сироробний комбінат», вже заявив, що збирається змінити колір та дизайн своїх упаковок. Причина – відсутність відбілюючої речовини у виробників картону.