Ресторани Єкатеринбурга пожалілися на подорожчання лосося за півроку на 213%
01.07.2022   //   1 Переглядів

Ресторатори Єкатеринбурга (Свердловська область, РФ) звернулися в Управління Федеральної антимонопольної служби через різке подорожчання лосося.

Про це пише Накануне.ru з посиланням на прес-службу мережі ресторанів «Сушкоф» и «Дель Песто».

Після 24 лютого на ринку поставок лосося залишилися тільки мурманські ферми. За півроку закупівельні ціни на лосося у постачальників виросли на 213% – з 855 рублів за кг на початку січня до 1825 рублів за кг в кінці червня (для переведення у гривні діліть приблизно на три). При цьому, Мурманські ферми пояснюють подорожчання зростанням валютного курсу на початку березня, логістичними затратами і обмеженою закупівлею імпортного корму та малька.

Ресторани кажуть, що за нинішніх закупівельних цін їм потрібно підняти вартість ролів удвічі.

«Це, безперечно, потягне за собою невдоволення споживачів і відмову від звичних блюд на користь більш дешевших позицій. Особливо на фоні загального зростання цін і зниження доходів», – сказав гендиректор мережі Михайло Кольцов.

Ситуації могла б допомогти заміна лосося на форель, але і її вартість різко збільшилася і майже зрівнялася з ціною лосося. Більш того, постачальники прогнозують подальше зростання цін через дефіцит червоної риби.

Нагадаємо, через дорожнечу лосося ресторани Бєлгорода перейшли на тріску.