ДСА відновила публічний доступ до Судового реєстру, посиливши моніторинг стану кіберзагроз
01.07.2022   //   1 Переглядів

З 20 червня Державна судова адміністрація України відновила загальний доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень та роботу сервісу «Стан розгляду справ». Про це повідомляється на офіційному сайті ДСАУ.

Доступ до реєстру поки здійснюється  в тестовому режимі. У випадку виявлення ознак кіберзагроз, доступ до нього може обмежуватися.

Як відомо, Єдиний державний реєстр судових рішень було закрито для загального доступу 24 лютого 2022 року, у день, коли почалась збройна агресія російської федерації проти України.

«Зробили ми це з єдиною метою – задля безпеки. Ми мали зберегти реєстр, захистити його від кібератак загарбників, тобто від знищення, а також приховати інформацію про суддів і суди, які приймали рішення стосовно тих чи інших осіб, які могли б бути «цікаві» окупантам. На сьогодні ми значно посилили кіберзахист реєстру, він знаходиться під посиленим моніторингом стану кіберзагроз, що дозволило відкрити його для всіх категорій користувачів», – прокоментував «Нашим грошам» відкриття реєстру голова ДСА України Олексій Сальніков.

Відзначимо, що відповідно до рішення Ради суддів України від 24 лютого секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було запропоновано обмежити доступ до розділів офіційного веб-сайту Комісії, у яких розміщено декларації родинних зв’язків суддів та кандидатів на посаду судді.

У той же день секретаріат Комісії обмежив публічний доступ до декларацій родинних зв’язків суддів та кандидатів на посаду судді, переважна більшість з яких є суддями. Як пояснили «Нашим грошам» в секретаріаті, зроблено це було «у зв’язку з оголошенням в Україні воєнного стану в інтересах національної безпеки, безпеки громадян (суддів, кандидатів на посаду судді та їх близьких осіб) та підтримання неупередженості правосуддя».

«Розголошення цієї інформації може завдати істотної шкоди охоронюваним інтересам, а шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні під час воєнного стану та проведення активних бойових дій на території України», – підкреслили в секретаріаті Комісії. Цей реєстр на сьогодні залишається закритим для громадськості і дата відновлення публічного доступу до нього не визначена.

Нагадаємо, указом президента Володимира Зеленського з 24 лютого з 5:30 в Україні введено воєнний стан.

Українські суди продовжують працювати і ухвалювати рішення іменем України.