Елітна стоматологія Росії майже повністю залежить від високотехнологічного імпорту
30.06.2022   //  

Елітна стоматологія Росії майже повністю залежить від імпорту високотехнологічних комплектуючих і витратників. Замістили тільки найпростіше. Про це пише «tverigrad».

Після введення санкції проти Росії за напад на Україну російські стоматологи зіткнулися з перебоями чи повним припиненням постачання витратників. Власник стоматологічного центру «Dr. Shipkov Dental Clinic» Володимир Шипков каже, що за кілька років вдалося замінити одноразовий інструментарій і прості витратні матеріали: рукавички, накидки, бинти, хірургічні набори, зліпкові маси. В інших сферах доведеться шукати альтернативи чи модернізувати наявне обладнання.

«Із високотехнологічними комплектуючими та розхідниками складніше, бізнес- та преміум-сегменти стоматології імпортозалежні у цьому плані на 90-95%. У перші кілька тижнів після запровадження санкцій мала місце значна спекуляція: ціни в деяких контрагентів зросли на 40-60%, на окремих напрямках – на 100-300%. Зараз на тлі санкційного тиску в стоматології спостерігається радше не імпортозаміщення, а переформатування ринків: продукція провідних американських та європейських брендів замінюється азіатською, у тому числі китайською та південнокорейською,  якість якої, до речі, їй нічим не поступається», – розказує він.