Росіяни відчули різкий злет цін на основні харчі: м’ясо, молоко, хліб, цукор
29.06.2022   //   24 Переглядів

Істотне зростання цін на цукор за останні чотири тижні помітили 40% росіян, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на опитування Фонду «Громадська думка» (ФОМ).

За оцінками 39% росіян, за останній місяць помітно подорожчали м’ясо та птиця, суттєве зростання цін на молоко та молочні вироби відзначають 38% респондентів.

Хліб та хлібобулочні вироби за останні чотири тижні помітно подорожчали на думку близько третини співгромадян (32%), суттєве зростання цін на олію відзначили 31% росіян, на крупи та макарони – 30% учасників опитування, на плодоовочеву продукцію – 27% респондентів, на яйця – понад чверть опитаних (26%), зазначають соціологи.

За даними ФОМ, помітне зростання цін на алкоголь за місяць спостерігали 14% росіян, або кожен сьомий.

Всеросійське опитування було проведено 10-12 червня 2022 року серед 1500 респондентів віком від 18 років у 104 населених пунктах РФ, у 53 регіонах.

Нагадаємо, до різкого злету цін в Росії призвів напад на Україну. За нього на РФ були накладені міжнародні санкції, що призвели до збоїв у логістичних ланцюжках поставок та зменшенню імпортних поставок різних видів товарів.