Іноземні туристи майже зникли з Росії: падіння сильніше, ніж у ковідному минулому році
29.06.2022   //   1 Переглядів

Цього літа іноземних туристів у Росії майже не буде. Від поїздок їх зупиняють скорочення обсягів та кратне подорожчання авіаперевезень, візові обмеження, неможливість платити банківськими картками та інші чинники. Про це пише «Асоціація туроператорів Росії».

Із кінця 2021 року та у першому кварталі 2022 року в’їзний туризм у РФ уперше з початку пандемії коронавірусу почав рости. Проте, як прогнозують експерти, починаючи з другого кварталу показники знову різко підуть униз. За оцінками деяких учасників туристичного ринку Росії, влітку 2022 року потік класичних екскурсійних туристів скоротиться більш ніж на 95% порівняно з періодом до пандемії. Так, у компанії «Інтурист» розповідають:

«Попит на в’їзний туризм у Росії від організованих груп та індивідуальних туристів із основних в’їзних ринків, якими є країни Європи, Китай, Японія та країни Південно-Східної Азії та Близького Сходу, практично зупинився, і з доковідним 2019 роком цей літній сезон взагалі порівнювати не можна. Попит у ковідному 2021 році на тури в Росію і сьогодні також важко порівняти, бо минулого літа до Москви, Санкт-Петербурга та Сочі ще могли приїжджати туристи з близькосхідних країн. А зараз і їх практично немає».

У Ростуризмі теж очікують спаду потоку іноземних туристів. За словами голови відомства Заріни Догузової, у минулі роки експорт послуг у туризмі (інакше кажучи, доходи від в’їзду іноземців) забезпечував Росії понад $11 млрд на рік. У 2022 році цей показник, за прогнозами Ростуризму, впаде до $2 млрд, тобто скоротиться більше ніж у п’ять разів.

У «KMP Group» розповідають:

«На попит іноземців на тури до Росії негативно впливає одразу безліч чинників. Це курс рубля, ковідні обмеження на в’їзд (все одно потрібен ПЛР-тест), відхід Visa/Mastercard – неможливість платити, відхід іноземних брендів, відсутність електронної візи, відсутність прямих авіаперельотів із деяких країн».

В «Академсервісі» констатують, що якщо туристична аудиторія «недружніх» країн від Росії відрізана (авіацією, блокуванням карток тощо), то на попит із «дружніх» країн Африки, Азії та Латинської Америки негативно впливає відсутність значної кількості платоспроможного населення (тури в Росію недешеві), а також їхня віддаленість.

Але причиною номер один є жорсткі обмеження з логістики та дорогі квитки на рейси до Москви. Наприклад, з Індією Росію з’єднує прямий авіарейс «Аерофлоту» раз на тиждень. Купити квиток на нього іноземці можуть лише через російську компанію і лише за рублі.

«Академсервіс» прогнозує незначний обсяг туристів із країн Близького Сходу, Південної Кореї, низки країн Південно-Східної Азії. Замість іноземців готелі РФ заповнюватимуть росіяни, які мають низьку платоспроможність. Елітні готелі постраждають найбільше.