У Калінінградській області кількість угод з нерухомістю знизилася вп’ятеро
28.06.2022   //   3 Переглядів

У Калінінградській області кількість угод з нерухомістю знизилася вп’ятеро порівняно з початком року. Про це в ефірі програми «Реальний сектор» на «Business FM Калінінград» розповіла гендиректор регіональної Спілки професійних ріелторів Тетяна Гільова, пише «РБК Калінінград».

За її словами, попит на житло перебуває у стані стагнації. До 24 лютого агенти виходили на обіг 80-100 угод на місяць, сьогодні їх 20.

На її думку, потенційні клієнти відкладають придбання з особистих причин, у тому числі через те, що стали некомфортно почуватися на території Калінінградської області.

«Наприклад, сім’я переїхала до Калінінграда три роки тому з Пермі. Вони купили тут квартиру. У результаті вирішили продати та повернутися до рідного міста. Сказали: «Ми так не звикли, нам треба жити спокійніше». Ось такі обставини приватного особистого характеру», – сказала експерт.

«Є ті, хто виїхав із Калінінграда назавжди, наприклад, жити в Ізраїль, і виставив квартиру на продаж», – розповіла Гільова.

«Ціни на житло завищені на ринку на 500 тисяч — мільйон. Якщо продавець готовий знижувати ціни, то покупця найлегше і швидше знайти. Ціни надто злетіли вгору», — пояснила експерт.

Гільова зазначає, що коли раніше 90% покупців були жителями інших регіонів Росії, то зараз їхня частка становить лише 10%. Це пов’язано з тим, що на тлі новин про блокаду Калінінградської області люди не ризикують їхати в регіон.