Ресторани Бєлгорода через подорожчання лосося перейшли на тріску
28.06.2022   //  

В російському Бєлгороді ресторатори жаліються, що їх доходів тепер вистачає тільки на зарплати. Через дорожнечу продуктів та обладнання вони змінюють рецептуру звичних страв.

Про це повідомляє видання «Бел.RU».

Видання запитало у представників ресторанного бізнесу, як вплине на них вихід з російського ринку компаній PepsiCo та Coca-Cola, натомість дізналося про набагато ширше коло проблем. Так, директорка організації «Фамільний Дім Смаку», депутат міськради Білгорода та керівник Білгородської філії федерації рестораторів та готельєрів Росії Марина Лазарєва зізналася, що зросли ціни на всі продукти.

«Проблема у тому, що зросла ціна на всі продукти. Виросла логістика, або зайшов новий, дорожчий бренд», — сказала Лазарєва.

Вона також додала, що в ціні також виросли всі комплектуючі на обладнання, навіть на російські лінії роздачі. Боротися зі зростанням цін доводиться, зокрема, зниженням націнки. Також ресторанам доводиться міняти рецептуру і замінювати дорогі продукти дешевими.

«Наприклад, морква коштує 75 рублів, а коштувала 30 рублів. Але ми не можемо підняти ціни на всі страви у два з половиною рази. Ми повинні міняти рецептуру та страви. Наприклад, особливо зараз ми не можемо працювати з лососем, він виріс у ціні. Вводимо тріску, шукаємо варіанти. Але, наприклад, креветку нічим не замінимо, тому закуповуємо. Щоб ми могли сплатити податки, оренду, зарплату, комунальні платежі, ми маємо тримати націнку у розмірі 200–250%, але ми цього не можемо робити, тож тримаємо в районі 100%», — розповіла рестораторка.

За таких обставин вистачає грошей лише на те, щоб платити зарплату персоналу.

Тим часом представники барного бізнесу наразі скаржаться на зростання цін і на те, що їхні клієнти досі не вірять в «зникнення» продуктів, до яких вони звикли.

«Відхід брендів позначиться на психології людей, які звикли до цих напоїв….Навіть зараз деякі гості не знають про відхід Coca-Cola з ринку. Вони у це не вірять», — розповів бар-менеджер ресторану «Континенталь» Артем Кислинський.