Псковському солдату не видали довідку про тяжкість каліцтва під час війни в Україні
27.06.2022   //   2 Переглядів

Пораненому російському солдату в псковській лікарні, де він лікувався, відмовились видавати довідку про тяжкість каліцтва. Про це повідомляє «Псковська губернія».

Військовий поцікавився у виконувача обов’язків голови Пскова Сергія Гаврилова, де він може отримати довідку про тяжкість каліцтва. Це питання опубліковано на сайті органу місцевого самоврядування «Місто Псков». Чоловік повідомив, що хотів поїхати до Санкт-Петербурга за цією довідкою, але там йому повідомили, що довідку мали видати в тій лікарні, в якій він проходив лікування. В лікарні Пскова такої довідки йому не дали.

Сергій Гаврилов відповів, що перед закінченням лікування проводиться медичний огляд військово-лікарської комісії з метою визначення тяжкості каліцтва постраждалих та оформляється відповідна довідка. Військовослужбовці, які отримали важкі каліцтва (поранення, травми, контузії), які вимагають тривалого (понад два місяці) лікування, отримують медичний огляд після встановлення остаточного діагнозу до закінчення повного курсу лікування з видачею довідки про тяжкість каліцтва. Якщо лікування проходило в медичних організаціях, які не стосуються Міноборони РФ, або якщо після лікування у військово-медичних організаціях, військових частинах та організаціях ЗС РФ не проводився огляд, довідка про тяжкість каліцтва видається за заявами Головного центру військово-лікарської експертизи Міноборони РФ за місцем проходження військової служби (проживання) після вивчення справжніх медичних документів.

Нагадаємо, у Ростові контрактники, які брали участь у війні з Україною і повернулися додому, ризикують залишитись без компенсацій. Російські лікарі не хочуть фіксувати контузії, бо не вірять лікарям з окупованих території України, де ці солдати лікувались.