Через проблеми хіміків газ для пива та лимонадів у Волгограді подорожчав в шість разів
27.06.2022   //   1 Переглядів

Через санкції, що спричинили закриття заводів з виробництва міндобрив і ускладнили логістику, у Волгограді (РФ), утворився дефіцит газу СО2, необхідного у приготуванні газованих напоїв. А залишки зросли у ціні на 600%.

Про це пише сайт «V1.ru». Опитані виданням підприємці розповіли, що через дефіцит невдовзі доведеться підвищувати ціни на напої.

«Тижня два тому у наших партнерів газ просто зник, — повідомили сайту в одній «розливайці». – Благо були запаси і швидко знайшли, у кого ще залишився. А потім він з’явився, але подорожчав у шість разів – із тисячі до шести тисяч рублів за балон. У маленькому магазині розтягнути стандартний балон можна на два тижні. У більших магазинах – лише на тиждень. Ось і рахуйте. Але ми ціни поки що не піднімаємо, нам дозволяють кошти. Але що буде далі, велике питання. Якщо тенденція збережеться, пиво пропорційно до газу подорожчає”.

У ТОВ «Волгоградський кисень ТД» сайту повідомили, що у зв’язку з санкціями зупинився найбільший постачальник вуглекислоти в Росії «ЄвроХім».

«Він постачав добрива до Європи та США, а вуглекислий газ виходив побічним продуктом на виробництві. Його якщо не реалізовували – він йшов у повітря. Тому і дешева ціна завжди на нього була. Ще зупинилося підприємство у Тольятті. Ось ці два підприємства 60–70% російського ринку забезпечували. Після цього, відповідно, ціни і зросли», – зазначили на підприємстві.

Ще один волгоградський постачальник вуглекислоти на умовах анонімності теж підтвердив, що причиною дефіциту є зупинка заводу з виробництва аміаку «ТОАЗ-Діоксид».

«Вуглекислота виходила як побічний продукт під час виробництва аміаку. Основний продукт постачався до Одеси величезною трубою. З березня завод стоїть. Мав потужність 900 тонн на добу. При цьому аміак продавати більше нікуди через обмеження на експорт. Ось картинка і складається. Жодного такого виробника у Росії більше немає. А зараз ще сезон же. Вуглекислота не тільки в пивнушки йде, це ще газована вода. У нас у Волгоградській області страждають великі виробники – Серебряківська мінеральна вода, компанія «ДОНА». Також вуглекислота використовується у зварюванні на виробництвах великих. Нині пішов сезон пива, мінеральної води – спека ж. А найбільший завод так і не запрацював», – сказав підприємець.