Водії Калінінграду зіткнулися із наслідками заборони транзиту з Литвою
25.06.2022   //   0 Переглядів

Литва перестала впускати до Калінінградської області (РФ) вантажні автомобілі з підсанкціонованими товарами. Про це порталу «Клопс» розповіли далекобійники, пише «РБК Калінінград».

«Без пояснень причини просто розгорнули. Литовці з боку Білорусії. Віз металопродукцію. Таких як я було багато», — розповідає водій вантажівки Юрій.

Вихід із ситуації шофер бачить так: необхідно повернути вантаж власнику та знайти нове замовлення, в якому не буде товарів, які потрапили під санкції.

Вантажівки вишиковуються в черзі з боку Литви. Як повідомляє білоруський прикордонний комітет, у литовському напрямі на виїзд чекають понад дві тисячі великовантажів.

«Встали в чергу, а назустріч їдуть машини, кажуть, що їх не пустили, хоча вони в колійці кілька днів. Поїхали на вивантаження, а я навіть не намагався, теж думатиму, що робити тепер», — каже далекобійник Костянтин.

Як розповідає водій Олександр, багато хто стоять у черзі в надії «проскочити», тому скупчення машин таке велике.

«У більшості інших варіантів доставки немає, окрім як через Литву, тому доводиться чекати. На пороми шалена черга: місяці через три, якщо поставити на пором, вона приїде до Калінінграда. Я, наприклад, везу посуд до звичайного магазину. «Не знаю, довезу чи ні», – розповідає Олександр.

Дальнобійники чекають, коли ситуація вирішиться дипломатично. В іншому випадку залишиться лише змінювати маршрути і сподіватися, що поромів побільшає.

«Нам безглуздо кудись звертатися. На кордонах ситуація з кожним роком дедалі гірша. Що пояснювати, якщо в моєму останньому рейсі у литовців сидить одна людина на оформленні, а в тебе колійка в тисячу машин. Хіба це нормально?» — переживає водій Юрій.