В Казані за півтора місяця чимало девелоперів не уклали жодної угоди продажу житла – немає покупців
24.06.2022   //   2 Переглядів

В Казані (Татарстан, РФ) через ефект від західних санкцій та зниження купівельної спроможності населення продовжується обвал ринку новобудов. За два тижні червня казанські забудовники продали лише 61 квартиру.

Як пише сайт «Бизнес. Онлайн», в травні у новобудовах продали лише 687 квартир, це вдвічі менше ніж за аналогічний період минулого року. Чимало казанських девелоперів у травні-червні взагалі не уклали жодної угоди.

Антирекорд спостерігається і по угодах дольової участі: у порівнянні з квітнем, в травні їхня кількість скоротилася на 72%.

Вторинний ринок Казані за місяць скоротився на 41% – до 1,7 тис. угод, Татарстану – на 37% – до 3,8 тис. договорів. В умовах відсутності дешевих кредитів та неможливості вигідно продати вторинне житло, купівля нової квартири стає ще більш недосяжною.

Число іпотечних угод в Казані за травень скоротилося на 65% до 698, а по Татарстану – на 71% до 1,2 тисячі.

Опитані виданням експерти пояснили причини обвалу ринку нерухомості. Зокрема, це висока іпотека при низьких доходах населення. В цілому фінансові труднощі, адже люди не впевнені у завтрашньому дні на фоні здорожчання цін та виходу західних компаній з російського ринку.