У Красноярському краї запаси пільгових ліків скоротилися на третину, дефіцит препаратів для сердечників
23.06.2022   //   1 Переглядів

За словами чиновників Красноярського краю в регіоні сформовано запас ліків на 3-6 місяців. При цьому у квітні вони стверджували, що запас ліків вистачить на 6-9 місяців.

Про ситуацію з ліками в краї повідомило «ТВК Красноярськ». За даними видання, в краї зберігається дефіцит деяких пільгових препаратів, зокрема, для сердечників.

Так, жителі Красноярська розповідають, що лікарі припинили виписувати препарат сердечний препарат «Брилінта». Як пільговий він більше не доступний, а ціна в аптеках сягає 2500 рублів (для переводу у гривні діліть приблизно на три).

У красноярських аптеках також поскаржились на відсутність імпортного гормонального препарату для жінок «Естрожель». Перебої з постачанням постачанням імуноглобулінів і препаратів для онкохворих у лікарнях та медзакладах краю зберігаються.

Російська система охорони здоров’я зберігає залежність від імпортних ліків та сировини для їхнього виробництва. Існують проблеми із логістикою та ажіотажним попитом на деякі препарати – покупці побоюються подальшого зростання цін та дефіциту.

«Ті ліки, які існують під грифом «зроблено в Росії», насправді лише розфасовані у Росії. Сама діюча речовина закуплена за кордоном. Як таких санкцій із забороною ввезення лікарських засобів немає. Якщо вони будуть, то ми це відчуємо протягом кількох днів», – упевнений лікар лікарні ШМД Ігор Гриньов..

Крім того, так само як і імпортні, дорожчають російські препарати. Днями антимонопольники схвалили зростання ціни на інсулінові шприц-ручки на 28%. Деякі російські дженерики можуть коштувати дорожче ніж оригінальні зарубіжні препарати. Дженерик — це непатентований лікарський препарат, що є відтворенням оригінального препарату, на який закінчився термін патентного захисту.

Раніше «Наші гроші» повідомляли, що на відпочинку в Туреччині росіяни вигрібають з тамтешніх аптек ліки, бо там препарати коштують у 5 разів дешевше, ніж в РФ.