СБУ запідозрила у розкраданні будівельника, якого 4 роки тому вже звинувачували у розпилі, але так і не спромоглись посадити в тюрму
23.06.2022   //  

Управління Служби безпеки України у Львівській області виявило розкрадання бюджетних коштів, призначених для реставрації території Архикатедрального собору Святого Юра у Львові. Мова йде про привласнення більше 2 млн грн. підприємством «Турист», повідомляють «Наші гроші. Львів».

Директор цього підприємства підозрюється у заволодінні коштів у вигляді частини вартості послуг за роботи, які в дійсності не виконувались, а також за використані матеріали, які непередбачені локальним кошторисом.

«Він склав службові документи, які містять недостовірні відомості, завищивши об’єми та вартість виконаних будівельних робіт під час виконання підприємством будівельних робіт та використання будівельних матеріалів по об’єкту», – повідомила прес-служба прокуратури.

Власником і директором ТОВ «Підприємство «Турист» є Володимир Смалюх. Наразі йому повідомили про підозру у вчинення кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) ККУ.

Підозрюваному вже обрали запобіжний захід у вигляді застави та наклали арешт на його майно.

«Турист» отримав підряд на реконструкцію собору від Управління капітального будівництва Львівської ОДА вартістю 10,66 млн грн у 2021 році. Вже тоді журналісти попереджали про кримінальні претензії до Смалюха.

«Як тоді ми наголошували у матеріалі, підрядником стала компанія, яка неодноразово імітувала конкуренцію на відкритих торгах, а її власник та директор був обвинуваченим в іншій справі про розкрадання коштів», – вказують «НГ.Львів».

Йдеться про звинувачення у заволодінні бюджетними грошима під час реконструкції очисних споруд для «Дрогобичводоканалу» у 2018 році. Володимир Салюх є обвинуваченим по ній, але справа не завершена і через чотири роки . Остання ухвала датована травнем цього року, суд призначив повторну  будівельно-технічну експертизу.

Також «НГ. Львів» нагадують, що «Турист» вже вигравав тендери на ремонт собору св.Юра за вкрай підозрілих обставин.

У 2018 році «Турист» отримав підряд ціною 8,3 млн грн на тендері, де її єдиним конкурентом було ТОВ «Спецбудмонтаж-НМ», розташована з фірмою Салюха за однією адресою.

«Спецбудмонтаж» раніше належало Назарові Назаревичу. Він досі бенефіціар іншої компанії ‒ ТОВ «БМП Євробуд», яке змагалось із «Туристом» за облаштування паливної у соборі Святого Юра за понад 2 млн грн. Тоді компанії також узгодили свої дії на торгах, про що писали «Наші гроші. Львів» у липні 2021 року.